Юридическая Компания

Кабмин снял ограничение минимальной оплаты нотариальных услуг, а нотариальная палата у себя на официальном сайте разместила опровержение данной информации

Опубликовано 1 Ноя 2018 в Новости | Нет комментариев

Кабинет министров Украины на заседании 31 октября снял ограничение минимальной оплаты частных нотариальных услуг.

Указ Президента Украины 10 июля 1998 года признали устаревшим.

Ранее согласно данному указу размер платы за нотариальные действия частных нотариусов не мог быть меньше размера ставок госпошлины, которую взимают государственные нотариусы за аналогичные действия.

Далее приводим текст опровержения Нотариальной палаты: «

Повідомлення окремих засобів масової інформації про «скасування урядом» межі плати за вчинення нотаріальних дій на «дерегуляційному засіданні» Кабінету міністрів України 31 жовтня 2018 року ввели громадськість в оману.

Зазначимо, що розповсюдження такої інформації є повторенням аналогічної ситуації, яка вже відбувалась 23 листопада 2016 року. Відповідно, деякі ЗМІ знову зробили поспішні та помилкові висновки.

Враховуючи поточну ситуацію, а також з метою інформування громадян щодо захисту їх прав та законних інтересів, Нотаріальна палата України спростовує інформацію про скасування мінімальної межі плати за вчинення нотаріальних дій.

Рішення, ухвалене урядом 31 жовтня 2018 року, не скасовує мінімальну межу плати за вчинення нотаріальних дій.

Указ Президента України від 10 липня 1998 року № 762 був підписаний в рамках пункту 4 Перехідних положень Конституції України (у редакції 1996 року) і може бути скасований лише законом:

«4. Президент України протягом трьох років після набуття чинності Конституцією України має право видавати схвалені Кабінетом Міністрів України і скріплені підписом Прем’єр-міністра України укази з економічних питань, не врегульованих законами, з одночасним поданням відповідного законопроекту до Верховної Ради України в порядку, встановленому статтею 93 цієї Конституції.

Такий указ Президента України вступає в дію, якщо протягом тридцяти календарних днів з дня подання законопроекту (за винятком днів міжсесійного періоду) Верховна Рада України не прийме закон або не відхилить поданий законопроект більшістю від її конституційного складу, і діє до набрання чинності законом, прийнятим Верховною Радою України з цих питань».

Отже, рішення щодо скасування Указу Президента України від 10 липня 1998 року № 762 може приймати виключно Президент України, з урахуванням особливостей норм Конституції України.»