Юридическая Компания

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД ВІДХИЛИВ ПОДАННЯ ПРО ЗЕМЕЛЬНИЙ МОРАТОРІЙ

Опубликовано 5 Ноя 2018 в Новости судебной практики | Нет комментариев

1 листопада 2018 року Велика палата Конституційного Суду України на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження щодо положень пунктів 14, 15 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

69 народних депутатів України вимагали перевірити на конституційність мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

КСУ відмовив у відкритті конституційного провадження у цій справі.

Зазначимо, вперше Конституційний суд відмовив у відкритті справ про конституційність земельного мораторію у лютому 2018 року.

Нагадаємо, 31 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України», яким строк дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення продовжується на один рік – до 1 січня 2019 року. Мораторій на продаж сільськогосподарських земель діє з 2002 року.

Окрім того, у травні 2018 року Європейський суд з прав людини постановив, що земельний мораторій в Україні порушує права людини. «Абсолютна заборона на продаж чи купівлю сільськогосподарських земель в Україні є порушенням прав людини», – йдеться у рішенні ЄСПЛ .