Юридическая Компания

МІН’ЮСТ ОТРИМАВ РІШЕННЯ ЄСПЛ ЩОДО ЗАХОПЛЕННЯ РОСІЄЮ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ

Опубликовано 30 Ноя 2018 в Новости | Нет комментариев

Міністерство юстиції України отримало рішення ЄСПЛ щодо захоплення Росією українських військовослужбовців. Про це повідомила прес-служба Мін’юсту.

Так, у відповідь на заяву Уряду України щодо захисту прав моряків, захоплених Російською Федерацією в Керченській протоці, Європейський суд з прав людини, відповідно до Правила 54 Регламену, зобов’язав РФ надати інформацію щодо:

захоплення моряків та юридичних підстав їхнього утримання;

місця їхнього утримання;

спричинених поранень; 

наданої медичної допомоги.

Цю інформацію Уряд РФ має надати до наступного понеділка, 3 грудня.

«Нагадаємо: намагання Росії застосувати свій кримінальний кодекс до українських вояків повністю протирічить здоровому глузду і всім нормам міжнародного права. Захоплені країною агресором українські моряки є військовополоненими і до них мають застосовуватися всі гарантії захисту, які визначені відповідними міжнародними конвенціями. Про це на засіданні Уряду 28 листопада заявив Міністр юстиції Павло Петренко», – нагадують у відомстві.

«Міністерство юстиції, Міністерство з питань окупованих територій та всі інші відомства об’єднали свої сили для того, щоб надати допомогу нашим хлопцям, які є однозначно військовополоненими», – зазначив Міністр юстиції.