Юридическая Компания

МВС ІНІЦІЮЄ ПЕРЕГЛЯД СТАНДАРТІВ ФОТОГРАФУВАННЯ НА ДОКУМЕНТИ

Опубликовано 26 Ноя 2018 в Новости | Нет комментариев

Міністерство внутрішніх справ спільно з Державною міграційною службою звернулося до ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» з проханням переглянути стандарти фотографування на документи.

Про це йшлося під час координаційної наради, під час якої обговорили питання фотографування на документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, для деяких категорій осіб.

Так, тривалий час до МВС надходили численні звернення з проблемних питань, з якими стикаються представники різних віросповідань. Питання стосувались фотографування для оформлення документів, що посвідчують їх особу, зокрема паспортів громадянина України та паспортів для виїзду за кордон, посвідок на постійне або тимчасове проживання та посвідчень біженців або осіб які потребують додаткового захисту тощо.

«У нас є Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. Ним встановлено, що документи, що посвідчують особу виготовляються відповідно до вимог державних та міжнародних стандартів з урахуванням рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) і повинні мати ступінь захисту, що унеможливлює їхнє підроблення», – сказала заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Вона також наголосила, що чинним на сьогодні державним стандартом установлено, що фотографування для паспортів здійснюється виключно без головних уборів.

«Ми маємо зробити все, аби надати можливість особам, які належать до різних релігійних течій та конфесій, фотографуватися на документи без вразливості їх релігійних переконань. Вирішення цього питання, у масштабах України, лежить виключно в площині зміни стандартів», – зауважила Ковальчук.

У свою чергу Генеральний директор держпідприємства підтвердила, що Науково-дослідним, проектно-конструкторським та технологічним інститутом мікрографії, на який покладено здійснення функцій секретаріату технічного комітету стандартизації, підтримано необхідність перегляду ДСТУ 1303–94, з огляду на його невідповідність розвитку сучасних технологій, та зазначила, що перегляд цього стандарту включено до плану роботи інституту щодо його перегляду.