Юридическая Компания

Необхідні умови для продажу землі

Опубликовано 30 Июн 2021 в Новости | Нет комментариев

Необхідні умови для продажу землі навів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко у Facebook.

Він пояснив, що наявність кадастрового номера земельної ділянки можна перевірити на публічній кадастровій карті України на сайті http://surl.li/ydva. У разі його відсутності власник ділянки має звернутися до розробника документації з землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення або відновлення меж ділянки в натурі та зареєструвати ділянку в Державному земельному кадастрі. Після цього ділянці буде присвоєно кадастровий номер.

Міністр уточнив, що наступним кроком для продажу земельної ділянки є реєстрація права власності в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Це здійснюють виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, нотаріуси або центри надання адміністративних послуг.

Для реєстрації необхідні витяг із Державного земельного кадастру, копія та оригінал паспорта й ідентифікаційного номера, сплата адміністративного збору та документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину). Після реєстрації права власності на землю власник отримує паперовий або електронний витяг із Держреєстру прав.

«Реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та зазначений пакет документів зможе гарантувати вам право користування, володіння/розпорядження земельною ділянкою й допоможе уникнути багатьох ризиків», — підсумував Лещенко.

Джерело: https://agroreview.com