Юридическая Компания

ОПУБЛІКОВАНО ПОСТАНОВУ ПРО «МУНІЦИПАЛЬНУ НЯНЮ»

Опубликовано 30 Ноя 2018 в Новости | Нет комментариев

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання відшкодування послуги з догляду за дитино до трьох років» розміщенона офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України.

Даним проектом нормативного акта пропонується затвердити Порядок відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» та внести зміну до абзацу третього пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. № 427 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства».

Зазначеним проектом Порядку пропонується визначити що:

— відшкодування послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою матері/батьку або опікуну дитини до трьох років;

— компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується отримувачу послуги «муніципальна няня» (батько/мати або опікун) в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею.

Пропонується встановити, що компенсація надається за умови укладання угоди/договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги «муніципальна няня» (батько/мати або опікун) та муніципальною нянею (фізична особа-підприємець/юридична особа).

Також у проекті зазначено те, що компенсація послуги «муніципальна няня» не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.