Юридическая Компания

РОБОТОДАВЦІВ ХОЧУТЬ ЗОБОВ’ЯЗАТИ СПЛАЧУВАТИ ПЕНЮ ЗА ЗАТРИМКУ ЗАРПЛАТИ

Опубликовано 30 Окт 2018 в Новости | Нет комментариев

Директорат норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики розробив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця». Про це повідомила прес-служба Міністерства.

Зазначеним законопроектом передбачається запровадити зобов’язання роботодавця сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки Національного банку України за кожний день затримки понад 15 днів.

Працівникам надається право тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плат належної працівникові на термін більше 15 днів.

Пропонується виплачувати працівнику компенсацію у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців), у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

Наразі проект закону направлено на погодження до зацікавлених органів виконавчої влади та сторін соціального діалогу.

«Його прийняття сприятиме забезпеченню конституційних гарантій права працівників на отримання належних їм коштів з оплати праці та відповідатиме частині ІІІ Конвенції Міжнародної організації праці №173 «Про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця», – зазначено у повідомленні.