Юридическая Компания

Штрафи на перевізників до 51 тисячі та доступ до реєстру ТТН — Рада посилила відповідальність автоперевізників

Опубликовано 4 Июн 2021 в Новости | Нет комментариев

Парламентом прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (законопроект № 3742). Законом встановлено адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото і кінозйомки, відеозапису в тому числі зафіксовані в автоматичному режимі.

Так, виконання міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів передбачає штраф у розмірі 34 тисячі грн.

За перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм на 5-10% при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу — штраф у розмірі 8500 грн, за перевищення на 10-20% — у розмірі 17 тис. грн, на 20-30% — у розмірі 34 тис. грн, за перевищення більш ніж на 30% — у розмірі 51 тис. грн.

Законом також:

— закріплено можливість фіксації порушень, пов’язаних з відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, в автоматичному режимі;

— окреслено повноваження Укртрансбезпеки щодо стягнення у судовому порядку плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

Також Укртрансбезпека зможе отримувати інформацію з державних електронних інформаційних ресурсів, у тому числі з реєстру товарно-транспортних накладних.

Законом встановлено, що автомобільні перевізники, їх уповноважені особи (водії), автомобільні самозайняті перевізники, суб’єкти господарювання, які надають автостанційні послуги, мають право фіксувати процес проведення планової, позапланової або рейдової перевірки (перевірки на дорозі) засобами фото- і відеотехніки, не перешкоджаючи проведенню таких перевірок.

Джерело: https://buh.ligazakon.net/