Юридическая Компания

СУД ВСТАНОВИВ ПОКАРАННЯ ВОДІЮ ЯКИЙ ВІДМОВИВСЯ ПРОХОДИТИ МЕДОГЛЯД

Опубликовано 29 Ноя 2018 в Новости | Нет комментариев

27 листопада 2018 року суд визнав винним громадянина М. у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення – відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп’яніння. Про це повідомила прес-служба суду. 

До нього застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 200 грн та позбавив права керування транспортними засобами строком на один рік.

Згідно із протоколом про адмінправопорушення, 4 жовтня 2018 року о 00:39 по вулиці Незалежності в м. Скадовськ Херсонської області громадянин М. керував т/з «ВАЗ 211540» з ознаками наркотичного сп’яніння (порушення мови, координації рухів, зіниці очей не реагують на світло). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп’яніння у встановленому законом порядку, відмовився в присутності двох свідків. Зазначеними діями громадянин М. порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення .

У судовому засіданні М. вину не визнав та пояснив, що того вечора не вживав будь-яких наркотичних засобів, а відмовився їхати до лікарні, оскільки погано себе почував, бо напередодні застудився.

Однак, факт вчинення водієм М. адміністративного правопорушення та його вина підтверджується відомостями, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення, відеозаписом, поясненнями свідків, направленням для огляду на стан сп’яніння.  Позицію М. щодо того, що він не керував т/з в стані наркотичного сп’яніння та відмовився пройти огляд у медичному закладі у зв’язку з поганим самопочуттям, суд розцінив як обраний спосіб захисту. Крім того,  М. в судовому засіданні підтвердив, що до лікарні з приводу поганого самопочуття не звертався.

Застосовуючи до правопорушника стягнення, судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Крім штрафу в розмірі 10 200 грн. правопорушникові доведеться сплатити і судовий збір у розмірі 352 грн 40 коп.

Постанова не набрала законної сили та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів.

Пошук в ЄДРСР судового рішення у вказаній справі можна здійснити за номером 663/3149/18.