Юридическая Компания

У супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного попиту

Опубликовано 5 Янв 2021 в Новости | Нет комментариев

Американська торговельна палата (АТП) закликала уряд України переглянути умови січневих карантинних обмежень з 8 по 24 січня. Як відомо, рішення уряду передбачає, що навіть у супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного попиту. На думку АТП, у нинішньому вигляді рішення КМУ не лише обмежує права споживачів, але й призведе до конфліктних ситуацій у магазинах.

Як сказано у зверненні Палати, рішення Кабміну забороняє торгівлю будь-якими товарами, окрім продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин. Будь-які інші товари можна буде замовити лише з адресною доставкою. Палата звертає увагу на те, що мова йде не лише про повне закриття спеціалізованих магазинів. «З 8 січня навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання», — сказано у зверненні.

АТП зазначає, що для обмеження доступу відвідувачів до заборонених для реалізації товарів, згідно з рішенням уряду, супермаркети будуть вимушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі.

«Торговельні заклади є цілісною торговельною одиницею, до того ж єдиною, що здатна задовольнити базові потреби населення в умовах карантину. Обмеження їх асортименту є нелогічним, оскільки споживач, перебуваючи у торговельному закладі, має рівний доступ до всіх товарів. Як наслідок, варто очікувати додаткових збитків для бізнесу та держави, а також значного невдоволення споживачів«, — сказано у зверненні АТП.

Нагадаємо, що в період локдауну можна буде замовити лише адресною доставкою, зокрема, такі товари:

— одяг та взуття;

— посуд;

— меблі;

— текстильні вироби;

— побутова та офісна техніка;

— ювелірні вироби;

— парфумерія (відмінна від засобів гігієни);

— будівельні матеріали;

— сантехнічне обладнання;

— автозапчастини;

— канцтовари;

— іграшки.

За матеріалами: Ліга 360