Юридическая Компания

Уряд скорочує кількість документів, які подаються до пенсійних органів

Опубликовано 17 Июл 2019 в Новости | Нет комментариев

17 липня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо зниження адміністративного навантаження на громадян через скорочення документів, що мають подаватись ними до пенсійних органів. Про це повідомило Мінекономрозвитку.

Уряд запровадив інформаційну взаємодію між органами Пенсійного фонду та іншими органами виконавчої влади, зокрема, з метою підтвердження відомостей заявника стосовно прав на пільги, актів цивільного стану громадян, проблем інвалідності, місця проживання/перебування.

«Ухвалена Урядом постанова пропонує безоплатне використання інформації та електронний документообіг з принаймні 6 різних інформаційних реєстрів:  Державного реєстру фізичних осіб — платників податків, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Централізованого банку даних з проблем інвалідності, Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, реєстрів даних про дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, які проживають чи перебувають в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, реєстрів територіальних громад», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначають, що це дасть змогу «скоротити кількість документів, які подаються громадянами України безпосередньо до пенсійних органів, забезпечить прозорість призначення пенсій за рахунок використання актуальної та достовірної інформації, яка міститься у державних реєстрах».