Юридическая Компания

В Україні мають намір затвердити новий порядок щодо поділу чи об’єднання об’єктів нерухомості

Опубликовано 15 Июл 2021 в Новости | Нет комментариев

В Україні затвердять новий порядок для визначення технічної можливості поділу чи об’єднання об’єктів нерухомості. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Юрій Тацій.

Він розповів, що нещодавно розроблений проект порядку визначає основні вимоги до нерухомості, яка підлягає поділу чи об’єднанню.

«Така необхідність нерідко виникає, якщо власник хоче змінити функціональне призначення свого об’єкту, наприклад, створити офіс з декількох квартир або її частин.

При цьому не завжди існує технічна можливість таких дій з нерухомістю, адже, наприклад, поділ квартири може унеможливити вихід на сходову клітку», — йдеться в повідомленні.

Власне, порядок і визначає вимоги щодо виокремлення чи об’єднання об’єктів. Зокрема, у документі наведені такі умови:

  • Земельна ділянка біля будинків, в яких проведений поділ, повинна мати окремі виїзди на вулицю шириною не менше 3,5 м. Відстань до межі сусідньої ділянки від найбільш виступної конструкції стіни повинна становити не менше 1 метра.

  • Під час поділу, об’єднання або виділу не допускається надання співвласнику лише допоміжних чи господарських приміщень.

  • Житлові об’єкти підлягають поділу тільки у тому разі, якщо є можливість влаштувати ізольований вихід на вулицю чи сходову клітку.

  • Під час поділу чи об’єднання не можна залишати частини приміщення, які не входять до новостворених об’єктів.

    Джерело: https://jurliga.ligazakon.net