Юридическая Компания

ВС: щодо задоволення вимоги про зобовязання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог

Опубликовано 22 мая 2019 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

Постанова ВП ВС від 13.03.2019 по справі № 520/7281/15-ц (14-49цс19):
http://reyestr.court.gov.ua/Review/81691843

ТзОВ звернулося до суду з позовом, в якому на підставі статті 37 ЗУ «Про іпотеку» та пункту 5 (іпотечне застереження) договору іпотеки через неналежне виконання умов договору про надання споживчого кредиту просило:
для погашення заборгованості за кредитним договором, яка складає 65 234,99 доларів США, що еквівалентно згідно з курсом Національного банку України на дату розрахунку 1 410 119,54 грн, звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме на квартиру, шляхом визнання на неї права власності за ТзОВ за ціною 929 413,00 грн, визначеною на підставі оцінки квартири суб`єктом оцінювальної діяльності;
вирішуючи питання про звернення стягнення на квартиру, ухвалити рішення про виселення всіх мешканців, які проживають і зареєстровані у квартирі;
зобов`язати Реєстраційну внести запис про реєстрацію права власності ТзОВ на квартиру до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Отже, ТзОВ, зокрема, просило суд зобов`язати Реєстраційну службу внести запис про реєстрацію права власності на квартиру до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Суд апеляційної інстанції цю вимогу задовольнив.
Реєстраційна служба залучена до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Велика Палата Верховного Суду зауважує, що позовні вимоги звертаються до відповідачів у справі, а не до третіх осіб. А тому суд не може задовольняти позовну вимогу про зобов`язання третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, вчинити певні дії, зокрема і про зобов`язання Реєстраційної служби внести запис про реєстрацію права власності ТзОВ на квартиру до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.