Юридическая Компания

ВС: Тривала оренда не гарантує права переважного викупу квадратних метрів, якщо цього не прописано в нотаріально посвідченому договорі

Опубликовано 13 Мар 2019 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

Тривала оренда не гарантує права переважного викупу квадратних метрів, якщо цього не прописано в нотаріально посвідченому договорі. На цьому в постанові від 6.03.2019 наголосив Верховний Суд.

Чоловік придбав кімнату в комуналці. Однак інші пожильці почали чинити йому перепони в доступі до помешкання, зокрема змінили замки без відома нового власника. З вимогою забезпечити доступ до кімнати чоловік звернувся до суду.

Перша інстанція зобов’язала пожильців надати ключі своєму сусідові та забезпечити йому можливість вільно користуватися майном. Апеляційний суд залишив рішення без змін.

До касаційного суду звернулась одна з мешканок квартири. Вона повідомила, що

хотіла викупити кімнату й мала на це переважне право, адже тривалий час орендувала її. Разом з тим громадянка зазначала, що є ліквідатором аварії на ЧАЕС і звільнена від сплати судового збору. Однак, перша інстанція, вирішуючи питання про розподіл судових витрат, стягнула з неї кошти.

У постанові №761/42887/16-ц ВС зазначив, що договір оренди житла з викупом підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Аргументи ж із приводу судового збору, на думку ВС, заслуговують на увагу. Проте заявниця не повідомила про свій статус ні в першій, ні в апеляційній інстанції.