Юридическая Компания

За медичне страхування стягуватимуть до 5000 грн на рік — проект

Опубликовано 9 Окт 2018 в Новости | Нет комментариев

Здоров’я українців залишає бажати кращого. Такою тезою розпочинається обґрунтування необхідності запровадження медичного страхування в країні як наступного кроку медичної реформи.

Головна мета проекту закону «Про фінансування охорони здоров’я та загальнообов’язкове медичне страхування в Україні» (№9163) — знайти джерела для фінансування системи охорони здоров’я. Адже, як зазначають автори документу, значна частина громадян, перш за все тих, що проживають у сільській місцевості та малих містах, не мають доступу до якісного та комплексного лікування.

Панацеєю від зазначених проблем має стати медичне страхування, що надасть у розпорядження системи охорони здоров’я додаткові фінансові ресурси. З них і оплачуватиметься надання медичних послуг.

Розмір страхових внесків щорічно затверджуватиме Кабінет Міністрів та прийматиме Верховна Рада. Але орієнтовно, як підрахували автори, це має становити 350—400 грн. щомісяця за кожного працюючого або — додаткові 6% до ЄСВ.

Відповідно з’являться нові чиновники, що контролюватимуть якість медичних послуг та перераховуватимуть кошти лікарням. І тоді за 3—5 років у країні відбудеться стрімке зростання якості безоплатної медицини.