Юридическая Компания

Исковое заявление о взыскании алиментов на содержание ребенка до достижения им совершеннолетия

Опубликовано 16 Янв 2017 в Образцы документов | Нет комментариев

Київський районний суд м. Одеси

65080, м. Одеса, вул.Варненська,3б

Позивач: Іванова Юлія Василівна

зареєстрована та проживає за адресою:

65049, м. Одеса, вул. ХХХ, буд. Х,
тел:0000000000

Відповідач: Іванов Костянтин Іванович

зареєстрований за адресою:

 65006, м. Одеса, вул. ХХХ, буд. Х кв. Х,

Тел:1111111111

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення аліментів на утримання дитини до досягнення нею повноліття

 

            Позивач та Відповідач перебували у фактичних шлюбних відносинах та проживали разом з 2011 року по серпень 2014 року. В цей час, а саме 13 жовтня 2012 року, у них народилась дочка, про що свідчить Свідоцтво про народження Серія ZZ № 000000, видане 22 жовтня 2012 року, відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одеса Одеського міського управління юстиції ( копія додається).

   Відповідач визнав факт батьківства та за його заявою було внесено інформацію в актовий запис про народження дитини про нього як батька, та дано дочці прізвище «Іванова» та по-батькові «Костянтинівна», що підтверджується Свідоцтвом про народження Серія ZZ № 000000.

   Відповідач дочку визнає, намагається підтримувати спілкування та брати участь у фізичному та розумовому розвитку дитини. Протягом певного часу надавав кошти на утримання дитини, але у зв’язку з тим, що наші відносини не склалися та Відповідач зареєстрував шлюб з іншою жінкою, надавати матеріальну підтримку перестав.

Донька постійно проживає з матір’ю та знаходиться виключно на її утриманні.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Стаття 181 Сімейного Кодексу України передбачає, що тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, можуть бути призначені аліменти судом в частці від  його доходу.

Відповідач офіційно працевлаштований в ТОВ «Веселка» та займає посаду водія.

Відповідно до ст. 183 частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України».

Позивач знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, у зв’язку з чим працювати та отримувати дохід не має можливості, таким чином для неї та дитини являється надзвичайно важливим моментом встановлення такого розміру аліментів, який би надав можливість матеріально забезпечувати дитину.

            Відповідно до ст.ст. 126, 180, 181, 183 Сімейного Кодексу України,  ст.ст. 110, 118, 119 Цивільного Процесуального Кодексу України,

ПРОШУ:

  1. Призначити стягнення аліментів із Іванова Костянтина Івановича, 16.01.1985 року народження, на утримання малолітньої доньки Іванової Марії Костянтинівни, 13.10.2012 року народження, щомісячно у розмірі частки від доходу, визначено судом до досягнення дитиною повноліття.

ДОДАТКИ:

  • Копія паспорту Позивача,
  • Копія ІПН Позивача,
  • Копія Свідоцтва про народження Серія ZZ № 000000,
  • Копія позовної заяви (з додатками).

«___»  січня 2017 року                                                                      Ю.В. Іванова