Юридическая Компания

Новости

Додаткова відпустка чоловікам, пропозиції в новому законопроєкті

Опубликовано 30 Ноя 2021 в Новости | Нет комментариев

Додаткова відпустка чоловікам, пропозиції в новому законопроєкті
Не тільки мати, а й батько повинен мати можливість проводити більше часу з дітьми.
Така тенденція сьогодні в Європі.
Автори проекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткової відпустки працівникам, які мають дітей» (№6343) вказують на несправедливість та пропонують вирівняти у правах працівників жіночої та чоловічої статі, які мають дітей, а також батьків, які не є подружжям.
Для цього додати у Кодекс законів про працю ст.761, де передбачити право працівника на щорічну додаткову відпустку — незалежно від статі та перебування у шлюбі.
Йдеться про 10 додаткових календарних днів щорічно, які наразі надаються матерям, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, та у деяких інших випадках.
При цьому таку відпустку батько та мати можуть взяти одночасно, поділивши її на частини між собою.
Щоправда, автори не вказують, які довідки повинні надаватися роботодавцеві, аби він надав таку відпустку ще й батьку (або виплатив компенсацію за її невикористання).
Так само не враховано, що батько може мати дітей від різних шлюбів, й як тоді рахувати йому відпустки: по 10 днів за кожну пару дітей чи за кількістю дітей від однієї матері?
До речі, під цією ідеєю підписалися не тільки жінки-нардепи, а й чоловіки. А от чи підтримають останні її в сесійній залі, невідомо.
Джерело: iportal.rada.gov.ua

Далее

Відтепер банки ретельно відслідковуватимуть та перевірятимуть всі грошові перекази

Опубликовано 29 Ноя 2021 в Новости | Нет комментариев

Відтепер банки ретельно відслідковуватимуть та перевірятимуть всі грошові перекази

27 листопада набрав чинності  наказ Міністрерства фінансів №322Про затвердження порядку обміну інформацією з питань фінансового моніторингу”.

Йдеться про грошові перекази, за якими мають стежити банки.

За яких умов банк зобов’язаний повідомити Держфінмоніторинг:

  • операції або спроби переказу на суму, що дорівнює чи перевищує 400 тисяч гривень (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тисяч гривень);
  • підозрілі операції, незалежно від суми, на яку вони проводяться;
  • зупинка фінансових операцій;
  • зупинка видаткових фіноперацій;
  • заморожування переказу, якщо є підозра на зв’язок з тероризмом.

Після аналізу одержаної інформації – відомство залишає за собою право вимагати додаткову інформацію від клієнтів банку, наприклад, підтвердження походження коштів.

Важливо зазначити, що навіть перекази на невеликі суми можуть блокуватися, якщо відправник або одержувач не може підтвердити джерело.

Також під суворий контроль потрапляють  такі операції з готівкою, як поповнення картки в терміналі без ідентифікації.

Якщо банки відмовляться виконувати покладені на них державою обов’язки, то їх в результаті чекають штрафні санкції.

Джерело: https://pravo.ua

Далее

Які вихідні дні чекають українців у грудні місяці

Опубликовано 29 Ноя 2021 в Новости | Нет комментариев

Які вихідні дні чекають українців у грудні місяці
У грудні нас чекає три вихідні поспіль – 25, 26 і 27 грудня.
25 грудня (Різдво за Григоріанським календарем) є офіційним святковим днем в Україні.
Цього року — це субота. Згідно з ч. 3 ст. 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день співпадає з вихідним днем, то такий вихідний переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Таким чином, вихідний 25 грудня буде перенесено на понеділок 27 грудня. Відповідно до ст. 53 КЗпП у п’ятницю, 24 грудня та 31 грудня, робочий день при 40-годинному робочому тижні буде скорочено на 1 годину. Зауважимо, субота 1 січня — це Новий рік, офіційний святковий день в Україні.
Загалом у грудні 31 день, з них: 22 робочі дні; 9 неробочих днів (8 вихідних і 1 святковий).
Норма робочого часу: при 40-годинному робочому тижні — 174,0; при 36-годинному робочому тижні — 158,4; при 24-годинному робочому тижні — 105,6.

Далее

Укрпочта повышает цены

Опубликовано 26 Ноя 2021 в Новости | Нет комментариев

Укрпочта повышает цены

С 1 декабря, компания «Укрпочта» повысит тарифы на свои услуги на 10-15%.

Об этом говорится в решении Национальной комиссии, осуществляющей государственное регулирование в сфере связи и информатизации (НКРСИ).

Так, сообщается, что подорожают самые популярные услуги почты – отправка писем, бандеролей и посылок.

Как изменятся цены

  • письмо или почтовая карточка (открытка) массой до 50 г – приоритетная отправка будет стоить 15 грн;
  • бандероль до 250 г – 22,5 грн;
  • бандероль от 250 г до 1 кг – 45 грн;
  • посылка без объявленной стоимости массой до 10 кг подорожает до 30 грн;
  • рекомендованное отправление сверх платы за массу (для писем, открыток, бандеролей) – 11 грн вместо 9,5 грн (+16%).

Утвержденный НКРСИ тариф. Скриншот: НКРСИ

Некоторые услуги «Укрпочта» будет предоставлять бесплатно. Так, в пределах Украины безвозмездно можно будет отправить:

  • простые письма массой до 20 граммов и почтовые карточки, отправителями и адресатами которых являются военнослужащие срочной службы;
  • посылки с одеждой военнослужащих срочной службы, которые отправляются в установленном порядке военными частями;
  • отправления для слепых (кроме тех, которые перевозятся авиатранспортом).

Тарифы на отправку писем и посылок за границу будут по-прежнему зависеть от страны доставки.

Источник: https://ukranews.com

Далее

З 26 листопада діє Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОПів

Опубликовано 26 Ноя 2021 в Новости | Нет комментариев

З 26 листопада діє Порядок ведення обліку товарних запасів для ФОПів
Наказом Мінфіну від 03.09.2021 № 496 затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб — підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі – Наказ № 496).
Цей наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.
Наказ № 496 опубліковано в «Офіційному віснику» від 16.11.2021 № 87 і починає діяти з 26.11.2021.
Документ поширюється на осіб, які згідно із Законом від 06.07.1995 № 265/95-ВР зобов’язані вести облік товарних запасів (далі – ТЗ) та продавати лише товари, відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (на господарському об’єкті) (далі – місце продажу) підприємця.
Порядком, зокрема, передбачено таке: підприємці обліковують ТЗ шляхом постійного внесення до форми ведення обліку товарних запасів (далі – форма обліку, наведена в додатку до Порядку) інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку; підприємець, який здійснює діяльність у декількох місцях продажу, веде облік також за кожним окремим місцем продажу на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів підприємцем або окремим місцем продажу, та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між підприємцем та його окремими місцями продажу.
Первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід’ємною частиною такого обліку; первинні документи, на підставі яких унесено записи до форми обліку, є обов’язковими додатками до неї.
Дані до форми вносяться на підставі первинних документів до початку реалізації товарів; за вибором підприємця облік за встановленою формою ведеться у паперовій або електронній формі.
Для ведення обліку в е-формі підприємець сам обирає програмний формат та метод унесення інформації; заборонено продаж товарів, на які у місцях їх продажу відсутні: первинні документи, записи про які внесено до форми обліку; відповідні записи у формі обліку про наявні первинні документи; первинні документи й записи у формі обліку про такі первинні документи; визначено правила зберігання форми обліку.

Джерело: https://uteka.ua

Далее

Отримання електронної печатки за наявності основної: обов’язково чи ні

Опубликовано 26 Ноя 2021 в Новости | Нет комментариев

Отримання електронної печатки за наявності основної: обов’язково чи ні
Частиною першою ст. 58 прим. 1 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) встановлено, що суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки.
Використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим. Частиною другою ст. 58 прим. 1 ГКУ, зокрема, визначено, що відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування.
Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.
Пунктом 40 частини першої ст. 1 розд. I Закону України «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон №2155) визначено, що створювач електронної печатки – юридична особа, яка створює електронну печатку. Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону №2155 без укладення відповідного договору. Відповідно до абзаців першого та другого п. 2 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 (далі – Порядок №557) платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) чи печатки, керуючись Порядком №557. Створення електронного документа завершується накладанням на нього КЕП підписувача (підписувачів) та печатки (за наявності). Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність накладеного на електронний документ КЕП чи печатки платника податку (абзац другий п. п. 48.5.1 п. 48.5 ст. 48 ПКУ).
Абзацом другим п. 9 розд. ІІ Порядку №557, зокрема, визначено, що друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.
Джерело: https://tr.tax.gov.ua

Далее