Юридическая Компания

Новости

Посилюють вимоги до дитячого харчування, прийнято законопроєкт

Опубликовано 22 Окт 2021 в Новости | Нет комментариев

Посилюють вимоги до дитячого харчування, прийнято законопроєкт

21 жовтня у другому читанні прийнято законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС» (№4554), який підтримали 273 народних депутати, передає «Укрінформ».

Документ посилює вимоги до безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, призначених для дітей віком до трьох років. Зокрема, встановлюються суворіші вимоги до молока, що використовується для дитячого харчування.

Заборонено використовувати ароматизатори, барвники, консерванти, стабілізатори та інші речовини, які можуть впливати на його безпечність та якість.

Впроваджується окреме маркування для різновидів такого харчування: «дитяча суміш початкова», «дитяча суміш для подальшого годування», «дитяче харчування» тощо.

Після набрання законом чинності з упаковок усієї продукції, призначеної для годування немовлят, зникнуть надписи: «без глютену», «з дуже низьким вмістом глютену», «підходить для осіб з непереносимістю глютену», «підходить для осіб, хворих на целіакію» тощо.

Як наголошують автори законодавчої ініціативи, застосування інгредієнтів із вмістом глютену для таких харчових продуктів узагалі заборонено.

Також заборонять рекламу «дитячих сумішей початкових» і «дитячих сумішей для подальшого годування» у більшості ЗМІ – це можна буде робити тільки у спеціалізованих виданнях із науковим обґрунтуванням.

Це має послабити вплив виробників дитячого харчування на рішення матерів про припинення годування немовлят грудьми.

Після підписання документа Президентом буде визнано таким, що втратив чинність, закон «Про дитяче харчування», ухвалений 2006 року.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4554 у першому читанні 30 червня. Раніше з проханням визначити документ пріоритетним та сприяти його ухваленню до голови парламенту звернулася Американська торговельна палата в Україні.

Джерело: https://rubryka.com

Далее

Чи можна в судовому порядку встановити факт написання правильності транслітерації латиницею імені: ВС

Опубликовано 22 Окт 2021 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

Чи можна в судовому порядку встановити факт написання правильності транслітерації латиницею імені: ВС
Заявниця просила суд у порядку окремого провадження встановити факт правильності транслітерації латиницею її імені як «Maria», оскільки так записано в дипломах про вищу освіту та посвідченні водія, а в паспорті громадянина України для виїзду за кордон її ім’я записали як «Mariia».
Районний суд, з рішенням якого погодився апеляційний суд, відмовив у задоволенні заяви, оскільки дипломи та посвідчення водія не є документами, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України, враховуючи порядок транслітерації українського алфавіту латиницею.
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду скасував попередні рішення та закрив провадження у справі, зробивши такі правові висновки.
Тлумачення ч. 1 ст. 293 ЦПК України дає підстави для висновку, що суд розглядає справи про встановлення фактів, які мають юридичне значення, з метою підтвердження наявності або відсутності таких фактів.
Оскільки чинним законодавством передбачено позасудове встановлення певних фактів, що мають юридичне значення, то суддя, приймаючи заяву, повинен перевірити, чи може взагалі ця заява розглядатися в судовому порядку і чи не віднесено її розгляд до повноважень іншого юрисдикційного органу.
Подана заява про встановлення факту, що має юридичне значення, не підлягає судовому розгляду в окремому провадженні, оскільки Таблицею транслітерації українського алфавіту латиницею, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 року № 55, визначено, в який спосіб здійснюється транслітерація українського алфавіту латиницею. Паспорт, де впроваджене таке написання імені, виданий ДМС України, і в разі незгоди з діями цього органу вони можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку, а не шляхом подання заяви в порядку окремого провадження про встановлення факту, що має юридичне значення.
Наведене виключає можливість розгляду заяви про встановлення факту правильності транслітерації латиницею імені особи в порядку цивільного судочинства, що є підставою для закриття провадження у справі згідно з п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.
Оскільки вимоги заявниці взагалі не підлягають судовому розгляду, тому суд не зазначає, до юрисдикції якого суду віднесено їх вирішення.
Постанова Верховного Суду від 22 вересня 2021 року у справі № 591/5199/20 (провадження № 61-19527св20) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/100063001.
Далее

Оновлені правила в’їзду в Україну: як тепер працюватиме застосунок Вдома

Опубликовано 22 Окт 2021 в Новости | Нет комментариев

Оновлені правила в’їзду в Україну: як тепер працюватиме застосунок Вдома

Відтепер при перетині державного кордону України невакцинованим людям потрібно буде встановити застосунок Вдома. Застосунок Вдома змінить свій функціонал — встановлювати його потрібно буде на 72 години, до моменту, поки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде. Відповідні зміни ухвалив Уряд.

Про це повідомляє пресслужба Мінцфри.

“Мінцифра розробила застосунок Вдома у найважчий для країни час, за кілька днів. Він успішно виконав свою функцію. За минулий рік застосунком скористались майже мільйон людей, які поверталися з-за кордону і проходили 14 днів самоізоляції. Завдяки застосунку вони могли робити це вдома в зручних умовах. Або ж здати ПЛР-тест і завершити самоізоляцію. Тепер, враховуючи актуальну ситуацію, Вдома змінить свої функції. Його потрібно буде встановлювати лише на 72 години і не потрібно буде регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото”, — зазначив Михайло Федоров. 

Для реєстрації у застосунку Вдома потрібно буде вказати такі дані: 

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
  • серія та/або номер паспорта; 
  • місце самоізоляції; 
  • номер телефону.

Після цього упродовж 72 годин людина має зробити ПЛР чи антиген тест. У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ. Після цього застосунок можна видалити. У випадку позитивного результату потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю.

Якщо ж людина з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Вони вибірково перевірятимуть перебуванням у місці самоізоляції.

Якщо ж людина не захоче встановлювати застосунок, то  громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Далее

Проживання однією сім’єю і спадкування: практика ВС

Опубликовано 21 Окт 2021 в Новости | Нет комментариев

Проживання однією сім’єю і спадкування: практика ВС

Чи може особа, яка проживала із спадкодавцем однією сім`єю, одержати першочергове право на спадкування?

Частинами першою та другою статті 1258 Цивільного кодексу України встановлено, що спадкоємці за законом одержують право на спадщину почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняттям ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

Відповідно до статті 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Тлумачення положень статей 1258, 1259 та інших положень книги 6 ЦК України дозволяє стверджувати про необхідність розмежовувати такі правові конструкції як одержання права на спадкування наступною чергою (частина друга статті 1258 ЦК України) та зміну суб`єктного складу осіб, які набувають право на спадкування за законом. Одержання права на спадкування наступною чергою стосується другої-п’ятої черг і пов`язується із такими негативними юридичними фактами як: відсутність спадкоємців попередньої черги; усунення спадкоємців попередньої черги від права на спадкування; неприйняття спадкоємцями попередньої черги спадщини; відмова від прийняття спадщини.

На зміну суб`єктного складу осіб, які набувають право на спадкування за законом в межах певної черги, впливають такі юридичні факти як: зміна черговості на підставі договору або рішення суду (стаття 1259 ЦК України); застосування правил про право представлення (стаття 1266 ЦК України); відмова спадкоємця від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за законом (частина друга статті 1274 ЦК України); спадкова трансмісія (стаття 1276 ЦК України); збереження правового зв`язку при усиновленні (частина третя статті 1260 ЦК України). Зміна суб`єктного складу осіб, які набувають право на спадкування за законом стосується першої-п`ятої черги.

Відповідно до статті 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали із спадкодавцем однією сім`єю не менше як п`ять років до часу відкриття спадщини.

За правилами частини другої статті 3 Сімейного кодексу України сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки.

За змістом частини другої статті 1259 ЦК України фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Підставами для задоволення позову щодо зміни черговості одержання спадкоємцями за законом права на спадкування є сукупність наступних юридичних фактів, встановлених у судовому порядку: 1) здійснення опіки над спадкоємцем, тобто надання йому нематеріальних послуг (спілкування, поради та консультації, поздоровлення зі святами, тощо); 2) матеріальне забезпечення спадкодавця; 3) надання будь-якої іншої допомоги спадкодавцеві, тобто такої допомоги, яка має матеріалізоване вираження — прибирання приміщення, приготування їжі, ремонт квартири; 4) тривалий час здійснення дій, визначених у пунктах 1-3; 5) безпорадний стан спадкодавця, тобто такий стан, під час якого особа неспроможна самостійно забезпечувати свої потреби, викликаний похилим віком, тяжкою хворобою або каліцтвом.

Саме таку позицію викладено Верховним Судом у постановах від 09 листопада 2020 року у справі № 142/287/18; від 09 грудня 2020 року у справі № 554/4064/17-ц; від 20 січня 2021 року у справі № 385/878/19.

Джерело: https://yaizakon.com.ua

Далее

С 21 ноября НБУ запретил украинским банкам принимать российские рубли для пополнения депозитов

Опубликовано 20 Окт 2021 в Новости | Нет комментариев

С 21 ноября НБУ запретил украинским банкам принимать российские рубли для пополнения депозитов

Нацбанк решил подкорректировать вопрос принятия наличных на депозиты, поэтому с 21 ноября регулятор запретил украинским банкам принимать российские рубли для пополнения депозитов. Об этом сообщает «Страна.uа» со ссылкой на документ, который Нацбанк разослал по банковой системе.

Источники издания в Национальном банке уточнили, что ограничения касаются только депозитных счетов населения и не распространяется на все другие.

Впрочем, в банках запрет НБУ воспринимают иначе и собираются свернуть прием рублей на любые счета, в том числе на текущие и карточные.

«Банки наверняка свернут прием рублей на любые счета, никто не хочет потом иметь дело с проверяющими из НБУ и доказывать, какой вид счета позволяли пополнять, а какой — нет. Проще прикрыть все и сразу», — сказал заместитель председателя правления одного из украинских банков.

Источник: https://112ua.tv/

Далее

Отримавши виконавчий документ, пред’явлений за адресою проживання боржника, на яку поширюється територія виконавчого округу приватного виконавця, останній має перевірити належність зазначеної в заяві адреси зареєстрованому місцю проживання боржника: КАС ВС

Опубликовано 20 Окт 2021 в Новости | Нет комментариев

Отримавши виконавчий документ, пред’явлений за адресою проживання боржника, на яку поширюється територія виконавчого округу приватного виконавця, останній має перевірити належність зазначеної в заяві адреси зареєстрованому місцю проживання боржника: КАС ВС
11 жовтня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні касаційної скарги відповідача – приватного виконавця, залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій, які дійшли висновку про відсутність у приватного виконавця підстав для прийняття виконавчого документа і відкриття виконавчого провадження в окрузі м. Києва.
Таке рішення було прийняте з огляду на відсутність у матеріалах справи будь-яких даних, які б підтверджували факт проживання боржника на території виконавчого округу, у якому приватний виконавець здійснює свою діяльність на час відкриття виконавчого провадження.
Суд вказав, що, отримавши виконавчий документ, пред’явлений за адресою проживання боржника, на яку поширюється територія виконавчого округу приватного виконавця, останній має перевірити належність зазначеної в заяві адреси зареєстрованому місцю проживання боржника, а в іншому випадку – повернути виконавчий документ. У разі зазначення в заяві кількох адрес проживання боржника алгоритм дій приватного виконавця є незмінним та передбачає встановлення відповідності зареєстрованого місця проживання боржника виконавчому округу, на території якого приватний виконавець здійснює свою діяльність.
(Постанова КАС ВС від 11 жовтня 2021 року у справі № 340/4040/20)

 

Далее