Опубликовано director 10 Фев 2016 в Новости судебной практики | Нет комментариев
Вывод о том, что лицо не имеет права пользования спорной квартирой в связи с отсутствием у нее ордера на поселение, является ошибочным.
К такому выводу пришел Верховный Суд Украины в постановлении от 18 ноября 2015 года № 6-1835цс1.
Далее текст оригинала:
«Відповідно до чч.1, 2 ст.64 ЖК УРСР члени сім’ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов’язки, що випливають з договору найму житлового приміщення. До членів сім’ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім’ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
За змістом ст.65 ЖК УРСР наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім’ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним житлове приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. У такому випадку особи, що вселилися в житлове приміщення як члени сім’ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім’ї права користування житловим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім’ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування житловим приміщенням.
Згідно зі ст.125 ЖК УРСР до осіб, яких не може бути виселено із службових жилих приміщень без надання іншого житлового приміщення відносяться, зокрема, члени сім’ї померлого працівника, якому було надано службове житлове приміщення.
Як встановлено судом першої інстанції, 1.11.77 батьку Особи 7, Особі 8, було видано ордер на спірну квартиру, в який було включено і Особу 7, після чого сім’я була зареєстрована в спірній квартирі та проживала в ній.
У 2006 році Особа 8 помер, а Особа 7 продовжує проживати у спірній квартирі.
Отже, висновок судів апеляційної й касаційної інстанцій про те, що Особа 7 не має права
користування спірною квартирою у зв’язку з відсутністю у неї ордера на поселення, є помилковим.»