Юридическая Компания

Уряд хоче змінити порядок виконання судового рішення про поновлення на роботі.

Опубликовано 13 Янв 2020 в Без рубрики | Нет комментариев

Проект змін до статті 65 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає, що рішення буде вважатися виконаним боржником з дня видання, відповідно до законодавства про працю, наказу або розпорядження про поновлення стягувача на роботі, після чого виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Сьогодні для того, щоб рішення вважалося виконаним, необхідно ще внести відповідний запис до трудової книжки стягувача.

Оскільки уряд планує скасувати паперові трудові книжки, то, відповідно, і вимогу про їх заповнення хочуть виключити із закону.

При цьому новий законопроект про працю передбачає, що рішення суду про поновлення незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника підлягає негайному виконанню.

Рішення про поновлення на роботі виконується шляхом укладення трудового договору, що містить принаймні не гірші умови, ніж ті, які мав працівник до незаконного звільнення або переведення на іншу роботу.

Про поновлення працівника на роботі роботодавець повідомляє центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України.

У разі затримки виконання, невиконання роботодавцем судового рішення суд виносить ухвалу про виплату працівнику середньої заробітної плати або різниці в заробітній платі за весь час затримки, невиконання рішення суду.