Юридическая Компания

Здійснені ремонтні роботи є невід’ємною частиною квартири та не є окремим об’єктом спільної сумісної власності подружжя, тому розподілу не підлягають.

Опубликовано 18 Авг 2020 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

Суть справи: між позивачкою та відповідачем виник спір про поділ спільного майна подружжя.

Колишня дружина звернулась із позовом, у якому просила визнати транспортний засіб, який було придбано за спільні кошти у шлюбі, спільною сумісною власністю подружжя, залишити його у власності відповідача та стягнути на свою користь 1/2 вартості ТЗ.

Чоловік же звернувся із зустрічним позовом, у якому просив провести поділ меблів, побутової техніки, а також стягнути з позивачки на свою користь 1/2 вартості зроблених покращень у її квартирі.

Місцевий та апеляційний суди позов колишньої дружини задовольнили повністю, а зустрічний позов — частково.

Відповідачу було відмовлено у задоволенні щодо стягнення вартості поліпшень та ремонтних робіт.

Колегія суддів Цивільного суду ВС із таким висновком погодилась.

Відповідну постанову у справі № 243/5477/15-ц ВС прийняв 12.05.2020.

Відповідно до положень статті 156 ЖК Української РСР члени сім’ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. Повнолітні члени сім’ї власника зобов’язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту.

Верховний Суд вказав, що право вимагати стягнення витрат на проведення ремонту будівлі, що належить власникові, у членів сім’ї власника виникає лише у випадку, якщо їх затрати на ремонт жилого приміщення перевищували покладений на них статтею 156 ЖК обов’язок.

Колегія суддів погодилась із висновком судів попередніх інстанцій, що вказані грошові кошти за час спільного проживання подружжя були витрачені для ремонту та реконструкції житла, в якому вони проживали, з метою поліпшення умов життя та в інтересах сім’ї, а тому обгрунтовано відмовили у задоволенні зустрічного позову у цій частині.

Здійснені ремонтні роботи є невід’ємною частиною квартири та не є окремим об’єктом спільної сумісної власності подружжя, тому розподілу не підлягають.