Юридическая Компания

Архіви надаватимуть архівні довідки навіть за відсутності оригіналів

Опубликовано 22 Авг 2023 в Новости | Нет комментариев

Державна архівна служба внесла зміни до нормативно-правових актів, якими регулюються питання використання копій документів НАФ України.

Служба повідомляє, що наказ Мін’юсту від 15 серпня 2023 року № 2941/5 «Про внесення змін до деяких нормативно-правові актів Міністерства юстиції України щодо оформлення архівних довідок (копій, витягів)» зареєстрований у Міністерстві юстиції 16 серпня 2023 року за № 1418/40474.

Завдяки змінам у Правилах роботи архівних установ та Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів) архіви зможуть надавати архівні довідки та витяги за оцифрованими документами фонду користування при відсутності/втраті оригіналів таких документів (невиправно пошкоджені, викрадені або незаконно вивезені).

У разі знаходження архіву на тимчасово окупованій території і неможливості виконання інформаційних запитів громадян Укрдержархів може визначити іншу державну архівну установу тимчасовим зберігачем фонду користування або страхового фонду, якому делегується право видавати інформаційні документи.

Зазначається, що найближчим часом Укрдержархів презентує порядок видачі таких інформаційних документів.

За повідомленням Урядового порталу

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net