Юридическая Компания

Чи можна відкрити цілодобовий заклад дошкільної освіти в Україні. Вимоги до дитячого закладу цілодового перебування дітей.

Опубликовано 13 мая 2021 в Главная | Нет комментариев

Юридична компанія-Лєгал багато років займається наданням правової допомоги щодо здійснення ліцензування закладів дошкільної освіти, а також фізичним особам-підприємцям, які надають послуги у сфері дошкільної освіти.

З нашою допомогою відчинили свої двері для дошкільнят велика кількість дитячих садочків.

Але при такій великій кількості конкуренції, деякі засносники дитячого закладу, задаються питанням про ексклюзивність послуги,  саме тому виникло питання у наших клієнтів щодо можливості організації цілодобової роботи дитячого садочку.

Враховуючи інтерес до такої теми, сьогодні ми підготували відповіді на ті питання, які можуть виникнути у бажаючих створити заклад дошкільної освіти із цілодобовим перебуванням дітей.

Відразу зазначимо, що підготовці даної статті проаналізовано велику кількість нормативних документів, які регулюють діяльність дитячих закладів, посилання на основні із них містяться по тексту.

Тож, читаємо далі.

Режим роботи закладу дошкільної освіти, а також тривалість перебування в ньому дітей встановлюється його засновником (засновниками),  відповідно до законодавства (п.18 Положення  про заклад дошкільної освіти, затвердженого  Постановою № 305 Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р., в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 86).

Відповідно п. 19 Положення, за бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини у закладі дошкільної освіти дитина може перебувати цілодобово, протягом дня або короткотривало (неповний день).

Певно, що таке бажання повинно бути виражено документально.

У закладі дошкільної освіти можуть функціонувати чергові групи в ранкові та вечірні години, а також у вихідні та святкові дні.

Група з цілодобовим перебуванням забезпечує (з понеділка до п’ятниці) цілодобове перебування в ній дітей одного віку або з різницею у віці.

До груп з цілодобовим перебуванням зараховуються діти віком від трьох років, до груп з короткотривалим перебуванням — діти віком від одного року.

Як організувати харчування?

Заклад дошкільної освіти забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх належного розвитку, з урахуванням особливих дієтичних потреб дітей, а також дотриманням принципів здорового харчування та натурального набору продуктів. Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей. В цілому керівник закладу затверджує та погоджує із медичним працівником закладу двотижневе меню на основі норм харчування, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 1591 від 22 листопада 2004 р. «Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Як вбачається із п.1.2. Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006  N 298/227, при  10,5  і  12-годинному  перебуванні дітей у закладі режим харчування повинен бути триразовим: орієнтовно для ясельних груп — сніданок  8.00-8.20,  обід  11.30-12.00,  вечеря  15.30-16.00; для дошкільних  груп  —  сніданок  8.30-8.50, обід 12.30-13.00, вечеря 16.30-16.50.

 При перебуванні  дітей  у  дошкільному  навчальному   закладі більше  12 годин необхідно організовувати обов’язкове чотириразове харчування, при цьому вечерю передбачити о 19.00-19.30. Для дітей, які  перебувають  у  закладі цілодобово (інтернатна група),  перед нічним сном необхідно організувати додатковий  п’ятий  прийом  їжі (склянка  кефіру,  ряжанки,  нарине,  йогурту з хлібом або печивом тощо).

Під   час  оздоровчого  періоду  необхідно  організувати додатковий прийом їжі — другий сніданок з 10.00 до 11.00 у вигляді фруктів, соків, які видаються під час прогулянки.

Щодо стану здоровя дитини.

Перед зарахуванням дитини до дошкільного навчального закладу у закладі охорони здоров’я за місцем спостереження дитини повинні бути проведені заходи з її підготовки до перебування в організованому дитячому колективі, а саме: проведення оцінки стану фізичного та психічного розвитку, медичне обстеження спеціалістами, визначеними у формі первинної облікової документації № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» (далі — форма 026/о), затвердженій наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522, та за показаннями іншими спеціалістами. За необхідності — санація ротової порожнини та носоглотки, корекція порушення зору, оздоровчі, диспансерні та інші необхідні заходи.

При прийманні дитини до дошкільного навчального закладу обов’язково подається медична довідка про стан здоров’я дитини, яка заповнюється лікарем центру первинної медико-санітарної допомоги на кожну дитину у присутності батьків за формою № 026/о з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад.

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією при закладі охорони здоров’я.

При зарахуванні дитини до дошкільного навчального закладу лікарем-педіатром або медичною сестрою закладу за потреби збирається додаткова інформація стосовно кожної дитини, зокрема щодо особливостей її розвитку та поведінки, проводиться аналіз стану здоров’я дитини та спільно з вихователем групи та батьками дитини надаються індивідуальні рекомендації щодо розпорядку дня, харчування та проведення оздоровчих заходів.

Відповідно Санітарного Регламенту для дошкільних навчальних закладів, ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня повинен проводити вихователь групи. Здійснюється обов’язкове опитування батьків або осіб, які їх замінюють, стосовно стану здоров’я дитини та візуально визначається стан здоров’я. Вихованцям груп з цілодобовим перебуванням і дітям карантинних груп проводяться термометрія та огляд зіва. Працівники дошкільних навчальних закладів зобов’язані вести спостереження за станом здоров`я дітей, а в разі виявлення ознак інфекційної хвороби — повідомляти медичного працівника.

Організація розпорядку дня.

Розпорядок дня вікових груп має відповідати гігієнічним нормам щодо тривалості сну, занять різними видами діяльності та відпочинку, у тому числі організації навчальних занять, перебування на свіжому повітрі, рухової активності, кратності приймання їжі тощо.

Загальна тривалість сну для дітей дошкільного віку — 12-12,5 години, з яких 2-2,5 години відводиться на денний сон. Для дітей від 1 до 1,5 року денний сон організовують два рази на день загальною тривалістю 3,5 години. Для дітей віком від 1,5 року і старше організовують однократний денний сон тривалістю до 3-х годин.

У розпорядку дня дітей дошкільного віку не менше 4-х годин відводиться на діяльність, не пов’язану з навчальним навантаженням.

З метою запобігання навчальному перевантаженню дітей раннього та дошкільного віку необхідно дотримуватись Гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20 квітня 2015 року № 446, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 травня 2015 року за № 520/26965.

Заняття з використанням комп’ютерів дозволяється проводити для дітей старшого дошкільного віку два рази на тиждень (не більше одного разу протягом дня). Безперервна тривалість роботи з комп’ютером не повинна перевищувати 10 хвилин. Заняття проводяться у формі спеціальних вправ, ігор дидактичного характеру. Після занять з дітьми проводять зорову гімнастику. Для дітей з хронічними захворюваннями; дітей, що часто хворіють; після перенесених захворювань (протягом 2 тижнів); дітей з порушеннями зору тривалість занять з комп’ютером зменшується до 5-7 хвилин.

Перегляд розважальних телепередач, мультфільмів і діафільмів для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день. Тривалість перегляду розважальних телевізійних передач не повинна перевищувати 20 хвилин на день для дітей 3-4 років і 30 хвилин для дітей 5-6 років.

У різновікових групах тривалість навчальних занять необхідно диференціювати залежно від віку дитини.

Заняття, які потребують підвищеної пізнавальної активності, необхідно проводити переважно в першу половину дня та у дні з високою працездатністю (вівторок, середа). Доцільно поєднувати та чергувати їх із заняттями з музики, фізичного виховання, ритміки.

Не дозволено вимагати від дітей виконання домашніх завдань.

Оптимальний щоденний обсяг рухової активності дітей раннього віку повинен бути не менше 3 годин, для дітей віком 3-4 роки — 4 години, 5-6 років — 5 годин з урахуванням стану здоров’я та психофізіологічних особливостей дітей.

Під час прогулянок оптимальна тривалість фізичних вправ та рухливих ігор для дітей раннього віку повинна складати 20-35 хвилин, для дітей віком 3-4 роки — 35-45 хвилин, 5-6 років — 45-60 хвилин.

Організоване навчання у формі фізкультурних занять проводиться з дворічного віку. Тривалість занять для дітей раннього віку — 15 хвилин, у віці 3-4 років — 20-25 хвилин, 5-6 років — 25-30 хвилин. Фізкультурні заняття для дошкільників проводять не менше 2-х разів на тиждень. При відвіданні басейну бажано проводити не менше 2-х фізкультурних занять та 2-х занять у басейні.

Тож, підведемо підсумки: дитячий садочок із цілодобовим режимом роботи може функціонувати, якщо такий режим роботи передбачений Положенням про конкретний дошкільний заклад, є волевиявлення батьків та належним чином організований розпорядок дня, харчування та відпочинок.

Якщо у Вас залишились питання, звертайтесь за консультацією до офісу компанії: м.Одеса, Адміральський проспект, 25, оф. 9 або за контактним телефоном: 0977547948.

Нагадуємо, що юристи Юридичної компанії-Лєгал швидко та компетентно здійснюють оформлення документів на отримання ліцензії для провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.