Сьогодні звертаємось до Вас із проханням!
Наш колега, Поєдинцев Євген Миколайович, виконуючи бойове завдання, на Херсонському напрямку, 10.11.2022 року зазнав тяжких травм, проте, дивом вижив.
40 днів реанімації та тривале лікування, яке ще продовжується. Втратив кінцівку, проведено видалення ока.
Війна не вибирає, кого травмувати та забирати.
На жаль, Євген Миколайович потребує довгого, дороговартісного лікування та такої ж процедури реабілітації та протезування. У сімї четверо дітей.
Не зважаючи на те, що всі українці втомились від постійних зборів, ми віримо в нашу силу духа, в нашу єдність, в нашу Перемогу! Ми українці — особлива нація, таких, як ми більше немає і не буде!
Просимо всіх небайдужих допомогти родині: 4731219125669634 (Приватбанк), отримувач: Єфімова Лариса Яківна.
У єдності наша сила! Дякуємо за підтримку!
Далее
Що таке виконавчий напис нотаріуса знають вже майже всі, якщо не знають, то, хоча б чули про нього. Нагадаю, Виконавчий напис нотаріуса – це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, здійснене на документах, що встановлюють заборгованість.
Користуючись даним положенням, фінансові компанії масово звертаються до нотаріусів, отримують написи та примусово їх виконують через виконавчу службу. Як правило, боржник дізнається про суму боргу та стадію виконання напису вже, коли процес запущено.
25 серпня 2022 року набрав чинності Закон від 27 липня 2022 року № 2455-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану».
Відповідно до Закону в період дії воєнного стану забороняється примусове виконання виконавчих написів нотаріусів.
Обізнані особи відразу звертуються за допомогою до адвокатів та визнають виконавчі написи такими, що не підлягають виконанню. В свою чергу, як забезпечення позову, зупиняють відкрите виконавче провадження.
Проте, трапляються такі випадки, коли певна сума вже стягнута на користь фінансової компанії.
Сьогодні поговоримо про те, чи є можливість повернути стягнуті кошти.
Відразу заспокоємо, так, така можливість прямо передбачена нормами законодавства.
Як це зробити?
У разі, якщо у позовній заяві про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню не заявлено вимоги про повернення стягнутих коштів боржнику, необхідно звернутись із самостійним позовом до стягувача та вимагати повернути безпідставно набуті кошти.
Розповім Вам із своєї адвокатської практики, чим у такому випадку керуюсь я, звертаючись із позовом про повернення безпідставно набутого майна.
Відповідно до частин першої, другої статті 1212 Цивільного кодексуУкраїни (далі — ЦК України) особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
За правовою природою конструкція зобов`язання, що виникає з безпідставного набуття майна (безпідставного збагачення), є формою реалізації охоронного правовідношення та виконує компенсаторну функцію. Зобов`язання, що виникають внаслідок безпідставного збагачення є протилежністю до зобов`язання з правочинів (договорів). Правочин, зокрема договір, як належна правова підстава встановлює зобов`язання з передання речі, виконання робіт (надання послуги), сплати коштів. Відповідно, за відсутності (або у подальшому відпадіння) правової підстави в особи виникає зобов`язання повернути те, що було отримано безпідставно (кондикція). Отримання майна, набутого без підстави, призводить до реституційного ефекту, прямо протилежного тому, що передбачено договором. Загальною ознакою кондикції є відсутність (або відпадіння у подальшому) правової підстави для утримання майна, набутого особою, до якої потерпілий звертається з кондикційним позовом.
Нагадуємо Вам, що офіс Юридичної компанії — Лєгал працює в дистанційному режимі. Але, ми залюбки зустрінемось із Вами в визначенний час та проведемо консультацію.
Також, відмітимо, що беручи до уваги, тяжкий час для кожного із нас, — ціни абсолютно на всі послуги знижено!!!
Тож, негайте час, телефонуйте та узгоджуйте зручний час!
тел.: 097-754-79-48
ДалееПриємно поділитись з Вами новою перемогою, яку здобула Адвокат Єфімова Л.Я. при розгляді справи в порядку адміністративного судочинства.
Суть спору:
Адвокат в інтересах клієнта, звернулась до Приморського районного суду м.Одеси з адміністративним позовом до Управління ДАБК Одеської міської ради про скасування постанови по справі про адміністративне порушення №__., якою позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 188-42 КУпАП (Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду), та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Також, просили закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Позов обґрунтовано тим, що при проведення позапланової перевірки Управління ДАБК Одеської міської ради належним чином не повідомило позивача про перевірку, у зв’язку чим останній не міг вчинити дії щодо недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об’єкт будівництва під час здійснення ними державного архітектурно-будівельного контролю, відповідальність за що передбачена ч.2 ст.188-42 КУпАП.
В порушення вимог ст.268 КУпАП позивача також не повідомлено про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, чим позбавило його права надати свої заперечення та/або пояснення.
Рішенням Приморського районного суду м.Одеси від 16.05.2022р. позов задоволено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, Управління ДАБК Одеської міської ради подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на не правильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просило скасувати рішення від 16.05.2022р. з прийняттям нового судового рішення – про відмову в задоволенні позову.
28.06.2022 року Колегія суддів П’ятого апеляційного адміністративного суду ухвалила рішення, яким залишила в силі рішення суду першої інстанції, а апеляційну скаргу без задоволення. Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Тож, справу виграно!
Якщо Вас цікавить правове обгрунтування позову, Ви можете переглянути його в Єдиному державному судовому реєстрі за номером справи № 522/17010/21
А якщо Ви потребуєте допомоги Адвоката, звертайтесь за номером телефону: 0977547948
Далее