Юридическая Компания

Главная

Реформування дошкільної освіти, чого чекати від нового законопроєкту

Опубликовано 21 Окт 2021 в Главная | Нет комментариев

Реформування дошкільної освіти, чого чекати від нового законопроєкту

Новації у дошкільній освіті оголошені у законопроекті № 6172 про дошкільну освіту, який внесений Кабінетом Міністрів України.

Зокрема, у законопроекті визначено, що вікова періодизація розвитку дітей така:

 • вік немовляти — від народження до 1 року;
 • ранній вік — від 1 до 3 років;
 • дошкільний вік — від 3 до 6 (7) років, який охоплює:
 • молодший дошкільний вік — від 3 до 4 років;
 • середній дошкільний вік — від 4 до 5 років;
 • старший дошкільний вік — від 5 до 6 (7) років.

Законопроєктом передбачено, що кожна дитина має право на здобуття дошкільної освіти у найбільш доступному та наближеному до місця її проживання закладі дошкільної освіти.

Передбачається ведення обліку дітей для ефективного визначення і закріплення за закладом дошкільної освіти місцевими органами виконавчої влади або органи місцевого самоврядування. Органи влади мають врахувати спроможність кожного закладу приймати дітей і демографічну ситуацію на відповідній території та у разі необхідності забезпечують створення додаткових груп. При цьому кількість груп має забезпечувати здобуття дошкільної освіти усіма дітьми, які проживають на території обслуговування відповідного закладу дошкільної освіти (дошкільного підрозділу).

У законопроекті прописано, що діти можуть здобувати дошкільну освіту у закладі дошкільної освіти, у сім’ї — за індивідуальною формою, а саме:

1) сімейною (домашньою) формою, організованою батьками і реалізованою:

 • самостійно батьками;
 • за допомогою фізичних осіб, які мають відповідну педагогічну освіту;
 • за допомогою фізичних осіб-підприємців, що забезпечують здобуття дошкільної освіти;

2) педагогічного патронажу за допомогою суб’єктів освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.

Мовою освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є державна мова.

При цьому, закріплено право на здобуття дошкільної освіти мовою відповідного корінного народу чи національної меншини поряд із державною мовою в державних, комунальних і корпоративних закладах дошкільної освіти або через національні культурні товариства, шляхом створення окремих груп з провадженням освітнього процесу відповідною мовою поряд із державною мовою і не поширюється на групи з провадженням освітнього процесу державною мовою.

Перелік освітніх галузей, що вивчаються державною мовою і мовою корінного народу чи національної меншини України, визначається освітньою програмою закладу дошкільної освіти згідно з вимогами державного стандарту до опанування вихованцями державною мовою та з урахуванням особливостей мовного середовища.

Важливо: приватні суб’єкти освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти мають право вільного вибору мови освітнього процесу (крім тих, що отримують публічні кошти) та зобов’язані забезпечити оволодіння їх вихованцями державною мовою відповідно до вимог державного стандарту.

Хто може надавати послуги дошкільної освіти:

 • заклади дошкільної освіти;
 • дошкільні підрозділи, утворені відповідно до законодавства;
 • фізичні особи-підприємці, що провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти;
 • фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти, мають педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, у тому числі які провадять незалежну професійну діяльність.

Типи закладів дошкільної освіти:

дитячий садок — заклад дошкільної освіти (дошкільний підрозділ) для дітей віком від 1 до 6 (7) (7 (8) — для дітей з особливими освітніми потребами) років;

спеціальний дитячий садок — заклад дошкільної освіти (дошкільний підрозділ) для дітей віком від 1 до 7 (8) років з порушеннями слуху, зору, мовлення, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку, затримкою психічного розвитку;

Далее

Вимоги для розміщення пасіки

Опубликовано 19 Окт 2021 в Главная | Нет комментариев

Вимоги для розміщення пасіки
Бджільництво на сьогодні це вже не тільки хоббі, а і непоганий бізнес.
У звязку із чим, ми підготували для Вас, з метою ознайомлення, основні вимоги для розміщення пасіки.
«Статтями 11, 12 Закону України «Про бджільництво» встановлено, що право на утримання бджіл і зайняття бджільництвом мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають необхідні навики або спеціальну підготовку, а також юридичні особи.
Фізична або юридична особа з метою зайняття бджільництвом формує пасіку з бджолиних сімей, яка може мати підсобне приміщення, інвентар і обладнання та розміщується на відповідній земельній ділянці.
Кількість бджолиних сімей, що може утримуватися юридичними та фізичними особами, не обмежується.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи розміщують пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил.
Статтею 13 Закону України «Про бджільництво» передбачено, що з метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт.
Форма паспорта і порядок його видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.
Розділом 1 «Вимоги щодо розміщення та облаштування пасік» Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30 січня 2001 року № 9, визначено, що територію стаціонарної пасіки огороджують, обсаджують плодовими деревами і кущами.
Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади.
При визначенні розміру площі під пасіку розраховують, що на одну гадану бджолину сім`ю потрібно 30 — 35 кв. м, залежно від способу розміщення бджіл.
При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір`ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня льоту бджіл.
Норми Закону України «Про бджільництво», Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30 січня 2001 року № 9, а також «Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки» та «Порядку реєстрації пасік», затверджених спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 20 вересня 2000 року №184/82, не містять обмежень у відстані розміщення пасіки від жилих будівель та заборони її розташування на присадибних ділянках.
Пунктом 2 Додатку № 5 до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19 червня 1996 року № 173, обумовлено, що розмір санітарно-захисної зони від бджільницьких підприємств до житлової забудови встановлений у 300 метрів.

З повагою, Адвокат Л.Я. Єфімова!

Далее

До уваги клієнтів ЮК-Лєгал!

Опубликовано 13 Окт 2021 в Главная | Нет комментариев

До уваги клієнтів ЮК-Лєгал!

Шановні наші клієнти, просимо звертати увагу, що в територіальній близькості від Юридичної компанії-Лєгал знаходиться юридична компанія із дуже співзвучною назвою.

Але, в той же час, керівництво ЮК-Лєгал не має жодного відношення до такої компанії. Вони не є нашими партнерами, не є нашим представництвом, тощо.

Ми нагадуємо, що всі наші контактні телефони наведені на сайті компанії, за іншими, ми не спілкуємось, консультацій не надаємо!

Також нагадуємо, що працюємо виключно на договірній основі!

Наші консультації є платними, вартість яких ми озвучуємо до того, як записати Вас певний час.

Дуже прикро, що на сьогодні, шахраї намагаються користуватись імям Юридичної компанії-Лєгал, на репутацію якого ми працювали роками, честно та сумлінно!

Укладаючи будь-які договора, звертайте увагу на реквізити компанії, назву.

Ще раз нагадуємо, що наша юридична назва: ТОВ «Юридична компанія-Лєгал», саме через букву Є.

Прохання, перед тим, як писати відзив, переконайтесь, що Ви укладали договір саме з нами!

 

Далее

Що таке сертифікат на знання української мови? І кому та коли він потрібен, далі

Опубликовано 11 Окт 2021 в Главная | Нет комментариев

Що таке сертифікат на знання української мови? І кому та коли він потрібен, далі

Набрання чинності деякими положеннями мовного закону зумовило появу неочікуваних труднощів для бажаючих потрапити на публічну службу, а також для отримувачів ліцензії на освітню діяльність.

Так, вимагається екзаменаційне підтвердження рівня знання української мови відповідно до нової класифікації.

Класифікація рівнів володіння державною мовою розробляється і затверджується Національною комісією зі стандартів державної мови з урахуванням рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR).

Відповідно до ст.9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» передбачений список осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Цей перелік дуже широкий: від Президента, Прем’єр-міністра, членів Кабінету Міністрів до керівників інших центральних органів виконавчої влади та їхніх заступників, депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, посадових осіб органів місцевого самоврядування і т.п.

Підпадають під дію закону усі державні службовці, службовці Національного банку, особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, посадові особи Нацполіції.

У цьому переліку, крім суддів та прокурорів, є також і адвокати, і нотаріуси, керівники закладів освіти всіх форм власності і працівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Закон вимагає, щоб підтвердження рівнем володіння державною мовою зобов’язані надавати усі особи, які претендують на обрання чи призначення на посади, визначені ч.1 ст.9 закону. І таким документом є державний сертифікат про рівень володіння державною мовою.

Складати іспит можна на будь-якій локації, незалежно від місця проживання. Перелік іспитових локацій наведений на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови.

Для складання іспиту необхідно:

 • онлайн зареєструватися, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів); при реєстрації в календарі є активними тільки ті дати, на які в обраному центрі є вільні місця, інакше ви побачите повідомлення, що вільних місць у центрі немає, але додавання вільних місць у системі відбувається постійно;
 • прийти на зареєстрований час до обраної локації з документом, що ідентифікує особу, та пристроєм КЕП;
 • скласти іспит, використовуючи платформу.

Якщо іспит складений незадовільно, скласти його знову можливо тільки через 4 місяці.

Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати складення іспиту. 

Запис про позитивний результат заноситься до Реєстру державних сертифікатів. Порядок ведення Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 584.

!Відповідно до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою претендентам заборонено: спілкуватися в будь-якій формі під час виконання завдань з іншими претендентами або третіми особами; списувати відповіді; використовувати засоби зв’язку, пристрої для зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, що не передбачені процедурою проведення іспиту; робити помітки, що можуть ідентифікувати особу. Усе перераховане є підставою для припинення іспиту для претендента.

Сам іспит триватиме 30 хвилин.

Варто знати:

Уповноважені установи (організації), які проводять іспити на рівень володіння державною мовою, не надають роз’яснень щодо оцінювання іспитових робіт претендентів, рішень Комісії щодо встановлення результатів іспиту, процедури подання скарг та оскарження результатів іспиту.

Основне призначення уповноважених установ (організацій) – забезпечити належні матеріально-технічні та організаційні умови для проведення іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. Їхній обов’язок – ідентифікувати претендентів перед початком іспиту та супроводжувати технічно перебіг іспитової сесії.

Усі питання щодо організації та проведення іспитів, а також їхніх результатів слід спрямовувати на офіційні комунікаційні канали Комісії: info@mova.gov.ua, (044) 235-00-30.

Далее

З Днем Юриста!

Опубликовано 8 Окт 2021 в Главная | Нет комментариев

З Днем Юриста!

Шановні колеги!

Колектив Юридичної компанії — Лєгал вітає всіх юристів України з професійним святом!

Це свято, об’єднує фахівців права різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод громадян.

День юриста — професійне свято людей, все життя яких, підпорядковане гаслу «Знати право, служити праву, захищати право».

Бажаємо Вам і нам отримувати задоволення від своєї роботи, надихатися виграними справами, мати прибуткові договори та постійних клієнтів!

Юрист — це і швидка допомога, і сімейний лікар, і збірник законодавчих актів та законів, і, звістно, вірний товариш.

Зі святом, колеги!

 

Далее

Чи законне проведення відео зйомки в громадських місцях?

Опубликовано 15 Сен 2021 в Главная | Нет комментариев

Чи законне проведення відео зйомки в громадських місцях?

У Міністерстві охорони здоров’я планують встановити спеціальні камери у торгових центрах, щоб слідкувати за дотриманням карантинних обмежень з боку громадян. Про це розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

Давайте розбиремо чи законними є такі дії?

Відповідно ст. 307 ЦК України:  1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.

 1. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов’язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.
 2. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.

Висновок: Відеоспостереження в громадських місцях дозволяється, якщо проводиться відкрито, тобто фізична особа може вільно дізнатися про факт її знімання на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку. В іншому випадку – це порушення норм чинного законодавства України.

Однак існує виключення з вищевказаного правила, а саме відеоспостереження заборонено:

    в місцях, що визнані місцями особистого користування (туалети, роздягальні, ванні кімнати);

    в транзитних будівлях, будівлях суду, урядових будівлях;

    в громадських місцях, які є приватною власністю, за умови, якщо є попередження про заборону зйомок.

Тобто, для дотримання відкритості відеозйомки необхідно повідомити про це фізичних осіб (клієнтів, споживачів тощо).

Повідомлення здійснюється шляхом розміщення, наприклад, таблички з наступним текстом: “Увага! Ведеться відеоспостереження!”.

Зазвичай таке попередження розміщується на вході до приміщення.  Так, фізічна особа входячи в приміщення автоматично дає згоду, що її зніматимуть (мовчазна згода). Крім того, розміщення відеотехніки не повинно маскуватися. Отже, якщо камери приховані або/та відсутнє попередження про відеоспостереження або зйомку, такий відеозапис є незаконним.

Щодо відповідальності за незаконне відеоспостереження

За незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання передбачений штраф від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк (ч. 1 ст. 359 КК України).

Крім того особа щодо якої поширили недостовірну інформацію у відео може звернутися до суду за захистом порушених немайнових прав.

Статтею 270 ЦК України визначено види особистих немайнових прав, які підлягають охороні — Відповідно до Конституції України фізична особа має право на життя, право на охорону здоров’я, право на безпечне для життя і здоров’я довкілля, право на свободу та особисту недоторканність, право на недоторканність особистого і сімейного життя, право на повагу до гідності та честі, право на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, право на недоторканність житла, право на вільний вибір місця проживання та на свободу пересування, право на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості.

 Кодексом та іншим законом можуть бути передбачені й інші особисті немайнові права фізичної особи.

 Перелік особистих немайнових прав, які встановлені Конституцією України , цим Кодексом та іншим законом, не є вичерпним.


Якщо Ви потребуєте консультація чи правову допомогу, звертайтесь до офісу компанії: м. Одеса, Адміральський проспект 25, оф. 9 або за телефонами: 0977547948; 068-124-25-85

З повагою, Адвокат Л.Я. Єфімова!

Далее