Юридическая Компания

КМУ затвердив нові правила взяття на військовий облік — основні зміни

Опубликовано 5 Янв 2023 в Новости | Нет комментариев

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Відповідну постанову біло ухвалено ще 30 грудня 2022 року та опубліковано 3 січня 2023 року.

Документ встановлює серйозніший контроль за взяттям на облік, врегульовує цифровізацію багатьох процесів, обмін даними між різними органами влади, реєстрами та працедавцями людей, які підлягають обліку.

Порядок також встановлює нові правила взяття на облік жінок.

Військовий облік українців буде відбуватися через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Реєстр наповнюють уповноважені особи у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), а також у відповідних управліннях та підрозділах СБУ і служби зовнішньої розвідки.

Подавати відомості про себе для військкомату можна буде через «Дію» за декларацією місця проживання.

Якщо людина, що підпадає під військовий облік, переїхала, вона має в семиденний строк повідомити про це через центри надання адміністративних послуг або через “Дію”. Вона також може звернутися безпосередньо до центрів комплектування.

На військовий облік мають ставати:

  • призовники від 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;
  • військовозобов’язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування у запасі;
  • жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджено Міноборони.

На роботу чи навчання можуть приймати лише за наявності підтвердження, що військовозобов’язаний належним чином стоїть на військовому обліку. Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації мають контролювати ці процеси серед своїх співробітників і надавати інформацію про них у відповідні органи влади.

На керівників підприємств також покладається обов’язок сповіщати робітників про призов та доводити наказ про це їм під підпис.

Усі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов’язаних.

Жінки-медики та фармацевти, які досі не були на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов’язкового взяття на військовий облік до 2026 року.

Військовий облік серед українців за кордоном будуть вести дипломатичні відомства, вони будуть також «сприяти поверненню» військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації. Якщо українець перебуває за кордоном до трьох місяців, на військовий облік за кордоном можна не ставати.

Джерело: https://pravo.ua/