Юридическая Компания

Коли можливо припинити вести книгу обліку доходів, повідомляє ГУ ДПС в Одеській області

Опубликовано 14 Авг 2020 в Новости | Нет комментариев

Головне управління ДПС в Одеській області повідомило про основні зміни, які вніс до ПКУ Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців» від 14.07.2020 р. №786-IX (далі — Закон № 786). Зокрема, зміни торкнулися підприємців-єдинників.

Так, ФОП-єдинникам І, ІІ та ІІІ групп (крім платників ПДВ) із 01.01.2021 року можна вести облік у довільній формі в паперовому та/або електронному вигляді шляхом помісячного відображення отриманих доходів. При цьому, фізичні особи — підприємці платники єдиного податку ІІІ групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Юридичні особи — платники єдиного податку ІІІ групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень п. п.44.2, 44.3 ПКУ.

Для ФОПів та фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність, Законом № 786 передбачена можливість вести облік доходів і витрат у зручній для них формі — паперовій та/або електронній, у т.ч. через Електронний кабінет.

Типова форма такого обліку та порядок його ведення визначається Міністерством фінансів.