Юридическая Компания

Коли суд роз`яснює своє рішення: ВС

Опубликовано 25 Авг 2020 в Новости, Новости судебной практики | Нет комментариев

Постанова 24 липня 2020 року справа № 128/2734/17 провадження № 61-7334св20 Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду
Відповідно до частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з частиною першою статті 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.
Зі змісту зазначеної процесуальної норми вбачається, що незрозумілим є судове рішення, в якому припускається декілька варіантів тлумачення. Підставою для роз`яснення судового рішення є утруднення чи неможливість його виконання.
Частиною другою статті 271 ЦПК України передбачено, що подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.
Виходячи із змісту положень зазначених норм, суд може роз`яснити судове рішення у разі, якщо нечітким або незрозумілим є зміст його резолютивної частини, як для осіб, щодо яких воно ухвалене, так і для осіб, які будуть здійснювати його примусове виконання.
Звертаючись до апеляційного суду із заявою про роз`яснення судового рішення, ОСОБА_1 вказував, що у постанові Вінницького апеляційного суду від 24 жовтня 2019 року не зазначено, яку саме частину паркану у вигляді металевого профілю на металевому каркасі має демонтувати відповідач.
Задовольняючи заяву про роз`яснення судового рішення, апеляційний суд виходив з того, що роз`яснення рішення суду можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.
Встановивши, що у постанові Вінницького апеляційного суду від 24 жовтня 2019 року не зазначено, яку саме частину паркану у вигляді металевого профілю на металевому каркасі має демонтувати відповідач, апеляційний суд обґрунтовано задовольнив заяву про роз`яснення постанови Вінницького апеляційного суду від 24 жовтня 2019 року із зазначенням
про зобов`язання ОСОБА_1 усунути перешкоди у користуванні ОСОБА_2 житловим будинком та ділянкою шляхом демонтажу за власний рахунок частини паркану у вигляді металевого профілю до висоти 1,5 м вздовж межі із земельною ділянкою на АДРЕСА_1 .
Доводи касаційної скарги про те, що, роз`яснюючи постанову Вінницького апеляційного суду від 24 жовтня 2019 року, апеляційний суд вийшов за межі змісту вказаного судового рішення, а також за межі заяви ОСОБА_1 про роз`яснення судового рішення, є безпідставними з огляду ….