Юридическая Компания

Міноборони: Запрацював сайт щодо шляху пораненого воїна

Опубликовано 10 мая 2023 в Новости | Нет комментариев

Одним із пріоритетів Міністерства оборони України є надання всебічної підтримки захисникам та захисницям, які отримали поранення чи травму під час військової служби. Про це повідомила пресслужба Міноборони України.

«Крім медичної підтримки, яка постійно надається нашим військовослужбовцям, ми розуміємо важливість юридичної допомоги та консультацій під час проходження процедур, пов’язаних із лікуванням та отриманням відповідних виплат. Ми проаналізували шлях, який доводиться долати військовослужбовцю для проходження військово-лікарської комісії. Весь процес – від направлення на лікування до проходження ВЛК, отримання грошових виплат та посвідчень – супроводжується великою кількістю бюрократичних процедур, які потребують роз’яснення», – йдеться в повідомленні.

Тому в міністерстві було створено сайт-довідник «Шлях пораненого», де зібрана важлива інформація, яка допоможе військовослужбовцям проходити всі етапи шляху пораненого воїна. На сайті можна знайти:

  • інформацію про те, як військовослужбовцю отримати направлення на лікування, реабілітацію чи оздоровлення;
  • поради про те, на що важливо звернути увагу під час проходження лікування, військово-лікарської та медико-соціальної експертної комісії;
  • інформацію пільги та грошові виплати, які належать військовослужбовцю;
  • інструкцію про те, які документи потрібно отримати й до кого за ними звертатись.

Зокрема, сайт містить зразки рапортів та покрокові інструкції отримання виплат, протезування, отримання статусу УБД, посвідчення особи з інвалідністю тощо. Крім того, на сайті є «Довідник військовослужбовця після поранення», який можна завантажити.

Джерело: https://yur-gazeta.com