Юридическая Компания

Надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень.

Опубликовано 16 Фев 2023 в Новости | Нет комментариев

Державне підприємство «Інформаційні судові системи» повідомило про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу.

Так, ідеться про розширення способів надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень.

У ДП повідомили, що з 15 лютого 2023 року на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber. Відповідне нормативне підґрунтя закладено в оновленому Порядку надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, затвердженому наказом ДСА України від 23.01.2023 № 28.

«Реалізація цієї спільної ініціативи ДП «ІСС» і Державна судова адміністрація України повною мірою відповідає вимогам процесуального законодавства та спрямована в першу чергу на економію коштів бюджету. Середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для відправки однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти 5-6 SMS-повідомлень в середньому та 15 як максимум)», – йдеться в повідомленні.

Алгоритм дій: за замовченням, система документообігу намагається відправити повістку через месенджер. У разі неможливості такої відправки повістка відправляється як SMS.