Юридическая Компания

Паркування як укладення договору зберігання: новий законопроєкт

Опубликовано 10 Ноя 2021 в Новости | Нет комментариев

Проєкт закону № 6259 від 02.11.2021 пропонує закріпити правовий статус відносин паркування, визначити взаємну відповідальність особи, яка надає такі послуги.

Автори законопроєкту пропонують викласти статтю 977 «Зберігання автотранспортних засобів» Цивільного Кодексу України в новій редакції, в якій визначити відносини паркування як відносини схову та зберігання.

Положення нової редакції статті:

За договором зберігання та паркування транспортного засобу в боксах та гаражах, на спеціальних стоянках чи паркувальних майданчиках зберігач зобов’язується не допускати проникнення в них сторонніх осіб, не допускати пошкодження чи викрадення охоронюваних та припаркованих транспортних засобів і зобов’язується видати транспортний засіб за першою вимогою поклажодавця.

Договір зберігання транспортного засобу поширюється також на відносини між гаражно-будівельним чи гаражним кооперативом та їх членами, якщо інше не встановлено законом або статутом кооперативу.

Прийняття автотранспортного засобу на зберігання на спеціальних стоянках чи паркувальних майданчиках посвідчується квитанцією (номером, жетоном). Доказом початку виконання умов договору зберігання та паркування транспортних засобів гаражно-будівельним чи гаражним кооперативом є фактичне розміщення (встановлення) транспортного засобу на стоянці, паркувальному майданчику, в боксі чи гаражі.

Зберігач (особа, яка надає послуги паркування) не вправі утримувати, обмежувати пересування чи затримувати транспортний засіб поклажедавця у зв’язку з несплатою послуг паркування чи зберігання транспортних засобів або з неповною оплатою таких послуг.

Спори про оплату послуг зберігання або паркування між сторонами договору в такому разі вирішуються в судовому порядку.

Зберігач має право використовувати для виконання умов договору зберігання та паркування транспортних засобів шлагбауми, огорожі, технічні засоби контролю (відеокамери інше). Зберігач має право переміщувати транспортні засоби, що зберігаються на майданчику (стоянці) лише у випадках коли такі транспортні засоби створюють істотну перешкоду руху інших транспортних засобів. Переміщення в такому разі відбувається із застосуванням зовнішніх пристроїв на най коротшу можливу відстань без порушення якості та умов зберігання та паркування.

За правилами, визначеними цією статтею для зберігання транспортних засобів здійснюється зберігання плавальних засобів (човнів, катерів, яхт).

Джерело:https://yur-gazeta.com