Юридическая Компания

Парламент ухвалив низку важливих законопроєктів в сфері соціального захисту

Опубликовано 26 Апр 2024 в Новости | Нет комментариев

Народні депутати  проголосували за важливі законопроєкти, які стосуються обчислення страхового стажу пенсіонерів, регулювання праці домашніх працівників та правонаступництва у трудових відносинах.

✅Законопроєкт № 9453 передбачає пропорційне обчислення страхового стажу людям, які працювали за межами України. Документ визначає умови пенсійного забезпечення громадян України, які мають страховий стаж, набутий у державах-учасницях СНД, та зарахування стажу, набутого за період роботи в СРСР. Зокрема це стосується військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ.

Нагадаємо, Україна розірвала дипломатичні відносини з країною-агресором і припинила будь-який документообіг, зокрема між пенсійними фондами. Також Україна вийшла з Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення. За цих обставин ухвалений законопроєкт дозволить врегулювати пенсійні виплати українським пенсіонерам.

✅ Законопроєкт № 5695 врегульовує роботу домашніх працівників. Зокрема передбачена можливість закріпити в трудовому договорі надання житла такому працівнику, а також впроваджується заборона відраховувати плату за таке житло з боку роботодавця.

Також врегульовано робочий час та час відпочинку домашніх працівників: запроваджені гарантії стосовно праці домашніх працівників при надурочних роботах, залученні до чергування або при супроводженні членів домашнього господарства на їх відпочинок.

✅ Законопроєкт № 8244 регулює правонаступництво у трудових відносинах у разі зміни власника підприємства. Роботодавець зобов’язаний продовжувати дію трудового договору, а також інформувати працівників про дату та причини зміни власника, наслідки такого правонаступництва для працівників.

Правонаступник зобов’язаний письмово або в електронній формі надати працівникам таку інформацію до початку процесів, які впливатимуть на трудові права та інтереси працівників у зв’язку зі зміною власника підприємства.

Джерело: https://sluga-narodu.com