Юридическая Компания

Почали діяти нові вимоги щодо якості мобільного зв’язку

Опубликовано 20 Окт 2021 в Новости | Нет комментариев

19 жовтня 2021 року почали діяти нові вимоги щодо якості мобільного зв’язку. Вимоги закріплено наказом адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України “Про затвердження Вимог щодо якості рухомого (мобільного) зв’язку” від 20.09.2021 № 576.

Попередні вимоги якості рухомого (мобільного) зв’язку діяли з 2010 року. Вони були закріплені наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 19.03.2010 № 147.

По-перше, нові вимоги включають уточнення інформації щодо територіального застосування показників якості послуг. Так, показники якості послуг мобільного зв’язку застосовуються в населених пунктах та на дорогах загального користування.

По-друге, показники придатності радіомережі та доступності мережі рухомого (мобільного) зв’язку залишились незмінними. Так, наприклад, відсоток невдалих спроб приєднання абонента до мережі залишився на рівні не більш ніж 10%.

Що ж до послуг голосової телефонії, то змінився показник за автоматичним методом вимірювання якості передавання мови (POLQA). У вже нечинних вимогах він встановлювався на рівні 80%, а у нових на рівні 70%.

Послуги інтернет-зв’язку відтепер закріплено окремою таблицею. У чинних раніше вимогах показники якості інтернет-зв’язку включалися до показників якості додаткових послуг. Отже, відтепер середня швидкість передавання даних у напрямку від базової станції до кінцевого обладнання (мобільного телефона, смартфона) не може бути нижчою за 2 мегабіти на секунду.

Середня швидкість зворотного зв’язку або передавання даних в напрямку від кінцевого обладнання (мобільного телефона, смартфона) до базової станції не може бути нижчою ніж 0,5 мегабіта за секунду.

Час затримки між пакетами відправлення  та приймання даних в обидва боки не може перевищувати 130 мілісекунд.

Втрати пакетів даних не можуть становити більш ніж 2% до 31 грудня 2022 року та більш ніж 1%  з 1 січня 2023 року.

Джерело: https://pravo.ua