Юридическая Компания

Порядок держреєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, визнано таким, що втратив чинність

Опубликовано 17 Авг 2023 в Новости | Нет комментариев

11 серпня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 843 «Деякі питання реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір» (далі — Постанова 843), якою визнано таким, що втратив чинність, Порядок державної реєстрації авторського права і договорів.

Постанова № 843 набрала чинності з дня офіційного опублікування (16 серпня).

При цьому зазначається, що УКРНОІВІ (IP офіс) продовжує приймання заявок на державну реєстрацію прав автора на твори науки, літератури і мистецтва, а також заявок на реєстрацію договорів, що стосуються прав авторів на твори, відповідно до повноважень, делегованих УКРНОІВІ Законом «Про авторське право і суміжні права».

УКРНОІВІ звертає увагу, що бланки заяв наразі не змінюються та можуть використовуватися заявниками до затвердження Мінекономіки нового Порядку державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір.

Разом з тим зазначається, що Постановою № 843 скасовано норму щодо сплати зборів за оформлення і видачу свідоцтва про державну реєстрацію прав автора на твір, розмір яких було визначено постановою Кабінету Міністрів від 18.07.95 № 532.

З дня набрання чинності Постановою № 843 заявники сплачуватимуть лише збори за підготовку до державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір, розміри яких затверджено постановою Кабінету Міністрів від 21.12.2001 № 1756.

Довідково: зараз розроблено та погоджено із заінтересованими державними органами новий Порядок державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються майнових прав на твір, який найближчим часом буде затверджено наказом Мінекономіки та подано до Мін’юсту для державної реєстрації.

За матеріалами Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net