Юридическая Компания

Президент вніс зміни до порядку здійснення помилування

Опубликовано 26 Авг 2021 в Новости | Нет комментариев

Президент України вніс зміни до Положення про порядок здійснення помилування. 20 серпня 2021 року Володимир Зеленський підписав відповідний Указ №373/2021.

Документом передбачено, що у виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин клопотання про помилування також може бути подано:

  • головою або іншим членом Комісії при Президентові України у питаннях помилування,
  • Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини,
  • Радником — уповноваженим Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації,
  • Радником — уповноваженим Президента України з питань безбар’єрності

Вищезазначені особи подають клопотання про помилування безпосередньо до Офісу Президента України. До такого клопотання долучаються будь-які документи, які мають значення для застосування помилування.

Особи, засуджені за вчинення корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, можуть бути звільнені від відбування покарання в порядку помилування після фактичного відбуття ними строків, встановлених частиною третьою статті 81 Кримінального Кодексу України.

Засідання Комісії за наявності технічних засобів може бути проведено дистанційно в режимі відеоконференції.

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Джерело: https://yur-gazeta.com