Юридическая Компания

Рада підтримала спрощення порядку подання інформації про кінцевих бенефіціарів

Опубликовано 7 Сен 2022 в Новости | Нет комментариев

Верховна Рада підтримала спрощення порядку подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб, необхідної для проведення фінансового моніторингу.

Про це розповів народний депутат «Слуги Народу», голова профільного комітету Данило Гетманцев.

Йдеться про Закон (проект № 6320) «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб».

«Ухвалення законопроєкту № 6320 допоможе забезпечити можливість електронного подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб до ЄДР. Усе відбуватиметься без черг, без надання непотрібних паперових документів. У документі ми пропонуємо скасувати вимоги стосовно виключно нотаріального засвідчення копій документів, що подаються для підтвердження особи кінцевого бенефіціарного власника», — сказав пан Гетманцев.

Закон також автоматизує проведення перевірки відомостей з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Окрім того, юридичні особи, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб, та фізичні особи, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб, будуть зобов’язані надавати на запити юридичних осіб інформацію, необхідну для подання юридичною особою для внесення або актуалізації в ЄДР інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зауважив, що прийнятий закон «важливий для початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу».

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net