Юридическая Компания

Рада прийняла новий Закон щодо захисту прав споживачів

Опубликовано 13 Июн 2023 в Новости | Нет комментариев

10 червня 2023 року Верховна Рада прийняла евроінтеграційний Закон (урядовий проєкт № 6134) «Про захист прав споживачів».

Зазначений законодавчий акт спрямований на наближення національного законодавства про захист прав споживачів до законодавства Європейського Союзу та гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та практиками ЄС, інформує пресслужба Апарату Верховної Ради.

Ухвалений Закон дасть змогу:

  • імплементувати у вітчизняне законодавче поле директиви та регламенти ЄС у сфері захисту споживачів;

  • поширити дію Закону на сферу харчової продукції в частині економічних прав споживача;

  • визначити права та обов’язки споживачів в електронній торгівлі;

  • передбачити запровадження Єдиного державного веб-порталу для споживачів у сфері електронної комерції;

  • визначити перелік інформації про продукцію та суб’єкта господарювання, яку він повинен надавати при здійсненні електронної торгівлі, та відповідальність за відсутність такої інформації; крім того, відповідальність суб’єкта господарювання, що надає послуги торговельного електронного майданчику (маркетплейса) для розміщення товарів для продажу інших суб’єктів господарювання.

Також Держпродспоживслужбі надано право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до веб-сайтів (частини веб-сайту, програмного забезпечення) суб’єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство про захист прав споживачів тощо.

Джерело:https://jurliga.ligazakon.net