Юридическая Компания

Роботу по дому планують враховувати в пенсійний стаж: зареєстровано проект

Опубликовано 5 Окт 2020 в Новости | Нет комментариев

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 4174 щодо забезпечення рівних можливостей працівників із сімейними обов’язками, осіб, які виконують домашню працю та інших осіб у сфері паці.

Проектом закону планується:

— доповнення Кодексу законів про працю положеннями щодо роботи працівників із сімейними обов’язками та осіб, які виконують домашню працю;

— визначення положення про те, що не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, без їх письмової згоди. На відміну від діючої на даний момент повної заборони;

— встановлення у Законі “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” можливості добровільної сплати внесків на соціальне та пенсійне страхування для осіб, які виконують домашню працю;

— визначення у Законі “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” поняття “неоплачувана доглядова праця”, а також визначення повноважень спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків щодо організації наукових і експертних досліджень з оцінки вартості неоплачуваної доглядової праці, як діяльності жінок і чоловіків, з метою зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.

Відповідно до тексту законопроекту домашня праця — спрямована на обслуговування домашнього господарства (сім’ї) робота, що виконується особою віком від 16 років на підставі трудового договору регулярно та на професійній основі.

Трудовий договір може бути розірваний у будь-який час за згодою сторін за умови попередження про це не менше як за два тижні.

Особливості регулювання домашньої праці визначаються умовами трудового договору. При цьому гарантії щодо зайнятості, часу відпочинку, оплати праці, охорони праці, праці жінок, молоді, інвалідів надаються в порядку, передбаченому законодавством про працю.

Неоплачувана доглядова праця — неоплачувана діяльність особи, спрямована на обслуговування та забезпечення потреб сім’ї: ведення домашнього господарства, догляд за дітьми та іншими членами сім’ї, піклування про них, виховання дітей тощо.