Юридическая Компания

Розпорядження Кабміну щодо порядку примусового виконання рішень під час воєнного стану втратили чинність

Опубликовано 15 Июн 2023 в Новости | Нет комментариев

Уряд визнав такими, що втратили чинність, розпорядження вiд 2 березня 2022 р. № 198-р «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану» (далі — розпорядження № 198-р) та вiд 11 березня 2022 р. № 212-р «Про забезпечення здійснення розрахунків підприємств, установ, організацій в умовах воєнного стану» (далі — розпорядження № 212-р).

Зазначеними розпорядженнями було дозволено здiйснення видаткових операцій з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту та визначено умови їх здійснення.

Так, розпорядженнями № 198-р та № 212-р передбачалось тимчасово (до припинення чи скасування воєнного стану) дозволити:

1. фізичним особам здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищує 100000 (сто тисяч) гривень;

2. юридичним особам — боржникам здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, виключно на такi цiлi:

  • виплата заробітної плати в розмiрi не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника юридичної особи — боржника;

  • сплата податків, зборiв та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

  • здійснення розрахунків за правочинами — для підприємств та господарських товариств в оборонно-промисловому комплексі.

Втім, 6 травня 2023 року набув чинності Закон, яким передбачено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні якщо на кошти боржників накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, то:

1) фізичні особи — боржники можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови, що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у визначеному порядку. Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється;

2) юридичні особи — боржники, самозайняті особи можуть здійснювати видаткові операції з поточних рахунків виключно для виплати заробітної плати в розмірі не більше п’яти розмірів мінімальної заробітної плати на місяць на одного працівника такої юридичної особи чи самозайнятої особи, а також для сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Саме тому, з метою приведення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів у відповідність до Закону № 3048, розпорядження № 198-р та № 212-р визнано такими, що втратили чинність.

За повідомленням Міністерства юстиції

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net