Юридическая Компания

Розширено категорії жінок і чоловіків — держслужбовців, які можуть виїхати за кордон на час воєнного стану

Опубликовано 13 Фев 2023 в Новости | Нет комментариев

Як раніше інформувала Державна прикордонна служба, на час воєнного стану можливість виїзду за кордон низки представників органів державної влади, державних органів, органів місцевого самоврядування та низки суб’єктів господарювання було обмежено.

Відповідні вимоги внесено урядовою постановою від 27 січня 2023 року № 69 до Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Зміни передбачають, що виїзд за кордон урядовців, народних депутатів і депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, низки посадових осіб інших державних органів, заброньованих за відповідними органами працівників та інших категорій осіб, визначених в пункті 2-14 Правил перетинання кордону, може здійснюватись виключно у службове відрядження.

Черговим рішенням Уряду розширено категорії жінок і чоловіків, серед визначеної категорії, які можуть виїхати за кордон на час воєнного стану в Україні.

Йдеться про урядову постанову від 10 лютого 2023 року № 119.

Документом внесено зміни до пункту 2-14 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених урядовою постановою від 27 січня 1995 р. № 57 (із змінами, внесеними постановою Кабміну від 27 січня 2023 р. № 69).

Державна прикордонна служба зазначила, що пропуск через державний кордон жінки, у тому числі тієї, яка є усиновлювачем, опікуном, піклувальником, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів, яка має або виховує дитину або кількох віком до 18 років, з метою відвідування дитини за кордоном або супроводу, здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів. Зокрема — паспортний документ для виїзду за кордон, свідоцтво про народження дитини, а також документи, що підтверджують перебування дитини за кордоном.

Так само це стосується й чоловіка, який є одиноким батьком, одиноким усиновлювачем або опікуном, піклувальником, прийомним батьком чи батьком-вихователем, за умови, що він не перебуває у шлюбі та самостійно виховує та утримує дитину без участі матері, із числа зазначених у цьому пункті осіб, які мають або виховують дитину або кількох віком до 18 років.

Для чоловіків додатково до документів, зазначених для жінок для виїзду до дітей, мають бути документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net