Юридическая Компания

Розширено перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації

Опубликовано 18 Авг 2022 в Новости | Нет комментариев

Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації (реєстр. №7481).
Проект Закону розроблено з метою забезпечення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації осіб, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.
Близькими родичами при цьому вважаються чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра. У зв’язку з цим пропонується внести відповідні зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
16 серпня 2022 року Президент України підписав Закон від 29.07.2022 № 2491-IX «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації» (законопроєкт №7481), яким пропонується розширити перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Його опубліковано в «Голосі України» 18 серпня. Тому норми закону починають діяти з 19 серпня 2022 року.

Джерело:https://uteka.u