Юридическая Компания

ЩОДО ЗАБОРОНИ ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ ВИКОНАВЧИХ НАПИСІВ НОТАРІУСІВ

Опубликовано 5 Сен 2022 в Новости | Нет комментариев

НОТАРІАЛЬНА ПАЛАТА УКРАЇНИ підготувала Інформаційний лист «ЩОДО ЗАБОРОНИ ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ ВИКОНАВЧИХ НАПИСІВ НОТАРІУСІВ»

25 серпня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності приватних виконавців та примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану» від 27 липня 2022 року No 2455IX (далі Закон No2455ІХ).

Відповідно до пункту 2 Закону No 2455ІХ пункт 102 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження», було доповнено, зокрема, абзацом чотирнадцятим, відповідно до якого ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ у період дії воєнного стану ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ВИКОНАВЧИХ НАПИСІВ НОТАРІУСІВ.
Водночас до Закону України «Про нотаріат» не вносилося жодних змін, які б стосувалися процедури вчинення виконавчих написів чи встановлювали заборону на вчинення нотаріусами виконавчих написів на документах, що встановлюють заборгованість.

Для надання повної інформації особам, в інтересах яких вчиняється виконавчий напис, а також з метою недопущення пропущення стягувачами встановлених законодавством строків звернення до нотаріуса з питань вчинення виконавчих написів, звертаємо увагу на наступне.

Відповідно до статті 91 Закону України «Про нотаріат» виконавчий напис може бути пред’явлено до примусового виконання протягом трьох років з моменту його вчинення.
Поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого напису здійснюється відповідно до
Закону України «Про виконавче провадження».

Джерело: https://npu.ua