Юридическая Компания

Спрощено умови купівлі земельних ділянок для ведення садівництва та особистого селянського господарства

Опубликовано 8 Сен 2022 в Новости | Нет комментариев

Народні депутати підтримали законопроєкт №7532 , який передбачає спрощення умов купівлі земельних ділянок для ведення садівництва та особистого селянського господарства. Зокрема він скасовує тривалу та недешеву нотаріальну перевірку покупців.

Про це заявив голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

За його словами, законопроєкт передбачає спрощення процедури купівлі земельних ділянок до 25 соток для садівництва та до 2 га для ведення селянського господарства. Йдеться зокрема про скасування тривалої і недешевої перевірки нотаріусом набувачів таких ділянок. Сьогодні така процедура може коштувати до 10 тисяч гривень та займати до 2 тижнів часу. Ухвалений законопроєкт цю процедуру робить дешевшою та простішою.

Голова профільного комітету додав, що ухвалення законопроєкту важливе для переселенців, які зможуть за спрощеною процедуру купувати ділянки у більш безпечних регіонах країни, аби вирощувати продукцію для своїх потреб, сіяти, вирощувати худобу, облаштувати садові будинки для роботи та сезонного проживання.

За словами Олександра Гайду, за друге півріччя 2021 року продали понад 31 тис. ділянок до 2 га для ведення особистого селянського господарства.

Джерело:https://yur-gazeta.com