Юридическая Компания

Уряд вніс зміни до порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Опубликовано 24 Июн 2021 в Новости | Нет комментариев

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою вніс зміни до Порядків ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також здійснення Мін’юстом контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту.

Відповідну постанову було розроблено з метою створення нормативних засад реалізації земельної реформи, зокрема у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, та посилення державного контролю у цій сфері.

«Після відкриття ринку землі аграрії, які багато років працюють на земельній ділянці, отримають переважне право її викупу. Водночас всі угоди купівлі-продажу будуть перевірятися на дотримання вимог закону. Це рішення дасть можливість забезпечити коректну процедуру продажу та правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі», – повідомила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

Крім того, за її словами, постановою Уряду передбачені й інші новації щодо особливостей державної реєстрації речових прав на земельні ділянки. Вони, зокрема, стосуються процедурних питань:

державної реєстрації заборони передачі емфітевзисом земельної ділянки сільськогосподарського призначення в оренду та припинення такої заборони;

державної реєстрації наміру власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення щодо продажу земельної ділянки;

державної реєстрації права оренди земельної ділянки, права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), набутого у результаті відчуження такого права її користувачем у випадках, передбачених законом, а також набутого на підставі рішення суду, у результаті примусового звернення стягнення на таке право користування чи у результаті спадкування;

відображення відомостей про обтяження речового права та інших пов’язаних із цим відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

«Разом із тим, удосконалюються механізми спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, проведення камеральних перевірок під час здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації, тестування на знання законодавства у цій сфері та оприлюднення інформації про результати такого тестування тощо», – додала Ольга Оніщук.

Джерело: https://yur-gazeta.com/