Юридическая Компания

Ув’язнені у СІЗО зможуть користуватися ІP–телефонією та Інтернетом: рішення Уряду

Опубликовано 12 Авг 2021 в Новости | Нет комментариев

Уряд схвалив постанову, яка надає можливість ув’язненим у СІЗО користуватися ІP-телефонією та Інтернетом.

Таке рішення прийнято на урядовому засіданні 11 серпня, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

За словами заступниці Міністра юстиції Олени Висоцької, постановою Кабінету Міністрів пропонується запровадити у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби експериментальний проєкт, відповідно до якого особам, узятим під варту, за відповідну плату будуть надаватися послуги з доступу до глобальної мережі Інтернет та телефонного зв’язку за допомогою засобів ІР-телефонії.

«Завдяки схваленню Урядом постанови ми просунулись у напрямі законодавчого закріплення права доступу осіб, взятих під варту, до Інтернету та телефонного зв’язку. Адже досі контакти осіб, взятих під варту, із зовнішнім світом були максимально обмежені національним законодавством», — зазначила Олена Висоцька.

Разом з тим, відповідно до пунктів 24 (1, 2, 12) Європейських пенітенціарних правил ув’язненим необхідно дозволяти максимально часто спілкуватися поштою, по телефону або в інші способи зі своїми родинами, іншими особами та представниками зовнішніх організацій. Крім того, Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово зазначав, що важливим елементом права ув’язненого на повагу до його сімейного життя є надання йому державними органами можливості або за потреби допомоги у підтриманні зв’язків зі своїми близькими.

«Міністерство юстиції демонструє відкритість і надає ширші можливості для спілкування особам, узятим під варту. Оскільки експериментальний проєкт буде передбачати фіксацію телефонних розмов — це знизить ризик можливого телефонного шахрайства в установах», — роз’яснила заступниця Міністра юстиції.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net