Юридическая Компания

В Україні можуть замінити понятих відеофіксацією

Опубликовано 10 Янв 2022 в Новости | Нет комментариев

З пропозицією замінити понятих відеофіксацією слідчих дій виступили народні депутати. Відповідна ініціатива у вигляді проєкту закону “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо дотримання розумних строків кримінального провадження)” зареєстрована під №6454-1.

Народні депутати вважають, що це пришвидшить процес досудового провадження.

Відповідно до положень законопроєкту, в статті 223 КПК України пропонується встановити (нова редакція ч.7):

Слідчий, прокурор зобов’язаний здійснювати безперервний аудіо- та відеозапис ходу пред’явлення особи, трупа чи речі для впізнання, огляду трупа, в тому числі пов’язаного з ексгумацією, слідчого експерименту, освідування особи. Поняті можуть бути запрошені для участі в процесуальних діях, якщо слідчий, прокурор вважатиме це за доцільне.

Крім того автори ініціативи пропонують встановити:

  • неприбуття одного чи кількох захисників обвинуваченого не перешкоджає судовому розгляду, якщо в судове засідання з’явився хоча б один захисник цього обвинуваченого,
  • право залучити іншого захисника, якщо під час судового провадження захисник (захисники) підозрюваного, обвинуваченого не з’явився (не з’явились) без поважної причини у судове засідання,
  • обов’язок розглянути питання про відвід не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви,
  • та заборонити заявлення відводу судді, який одноособово вирішує заяву про відвід (самовідвід), з підстав, передбачених пунктом 4 частини першої статті 75 цього Кодексу.

Також проєктом пропонується визначити, що у рамках дослідження документів, подаються не протоколи слідчих дій, а відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин кримінального провадження.

Вони можуть бути викладені чи посвідчені в протоколах слідчих (розшукових) дій та інших долучених до матеріалів кримінального провадження документах. Вони повинні бути оголошені стороною, яка наполягає на їх дослідженні в судовому засіданні, а також пред’явлені для ознайомлення учасникам судового провадження. Відповідні відомості можуть бути оголошені та пред’явлені для ознайомлення за ініціативою суду.

Джерело: https://pravo.ua