Юридическая Компания

Відповідальність за розповсюдження інформації про переміщення ЗСУ — закон підписано Президентом України

Опубликовано 28 Мар 2022 в Новости | Нет комментариев

Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану» (реєстр. № 7189), прийнятий 24 березня ц.р. підписано Президентом України.

Цим законом розділ 1 Особливої частини «Злочини проти основ національної безпеки України» КК України доповнюється новою статтею 1142, відповідно до якої передбачено покарання у виді позбавлення волі:

  • від трьох до п’яти років — за розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних сил України, або без отримання письмового дозволу Генерального штабу Збройних сил України на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану,
  • від п’яти до восьми років — за розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України чи інших військових формувань України, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, або без отримання письмового дозволу Генерального штабу Збройних сил України на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.
  • від восьми до дванадцяти років — якщо відповідні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки.

Ше вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими встановлюється підслідність щодо розслідування цих злочинів за слідчими органів безпеки, а також поширюється на них можливість спеціального досудового розслідування (inabsentia).

Джерело: https://pravo.ua