Юридическая Компания

Виїзд за кордон багатодітних батьків, деталі від ДПС

Опубликовано 26 Июл 2022 в Новости | Нет комментариев

Статтею 23 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років. Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.

На це звернули увагу у Державній прикордонній службі України, передає «Закон і Бізнес».

У відомстві вважають, що для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років. Такими документами можуть бути

а) свідоцтва про народження трьох і більше дітей або

б) свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю цих дітей та, відповідно, свідоцтва про народження цих дітей, або

в) рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком, або

г) рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком, або

д) посвідчення батька багатодітної сім’ї.

Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною (дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей). Підтверджуючими документами можуть бути рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.

Начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Держприкордонслужби Ігор Матвійчук акцентував увагу, що у разі якщо вищевказані свідоцтва є у додатку «Дія», то їх також можна використовувати під час виїзду за кордон для підтвердження факту утримання трьох та більше дітей віком до 18 років.

Джерело: https://zib.com.ua