Юридическая Компания

Використання державної мови у галузі друкованих засобів масової інформації: 16.01.22 набуває чинності норма закону

Опубликовано 11 Янв 2022 в Новости | Нет комментариев

З 16 січня набуває чинності норма закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» про видання державною мовою друкованих засобів масової інформації. Про це йдеться у тексті закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», передають Українськi Новини.

16 січня набуває чинності стаття 25 закону, яка регламентує використання державної мови у галузі друкованих засобів масової інформації. 

Відповідно до закону, з 16 січня всі друковані ЗМІ загальнодержавної та регіональної сфер поширення в Україні мають видаватися державною мовою.

Друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою. Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати один одному за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів та видаватися в один день.

При цьому ці вимоги не поширюються на друковані засоби масової інформації, які видаються виключно кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською мовою, іншою офіційною мовою Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти державною мовою.

Проте, згідно зі статтею 25 закону, у кожному місці розповсюдження друкованих засобів масової інформації друковані засоби масової інформації державною мовою повинні становити не менше 50 відсотків.

Як повідомлялось раніше, з 16 липня набула чинності норма закону про обов’язкове видання 50% книг українською мовою, про проведення концертів, шоу-програм, культурних та розважальних заходів та про демонстрацію фільмів українською мовою.