Юридическая Компания

Використання е-паспортів із “Дії” під час вчинення нотаріальних дій: відповідає Нотаріальна палата України

Опубликовано 29 Дек 2023 в Новости | Нет комментариев

Чи можливе використання е-паспортів із “Дії” для встановлення особи нотаріусами під час вчинення нотаріальних дій? Нотаріальна палата України дає коментар із цього питання і чітко відповідає: “Ні”.

Зазначається, що наразі відсутні правові підстави для встановлення особи нотаріусами під час вчинення нотаріальних дій та визначення громадянства України з е-паспортів без обов’язкового надання оригіналу паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

“Нотаріус – не бізнесмен, а представник держави, нотаріат – не сфера послуг, нотаріуси вчиняють нотаріальні дії та не надають ані адміністративних, ані публічних послуг”, – наголошують в НПУ.

Портал “Дія” (Єдиний державний вебпортал електронних послуг) призначений для реалізації права на доступ до електронних публічних послуг та інших послуг. Згідно із пунктом 7 частини 2 статті 2 Закону України «Про адміністративні послуги» дія цього закону не поширюється на відносини щодо нотаріальних дій.

Е-паспорти не наділені статусом документа, зокрема електронного документа, і згідно із Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» є лише електронним відображенням інформації.

Е-паспорт не є документом у розумінні Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Джерело: https://pravo.ua