Юридическая Компания

ВРУ прийняла за основу законопроєкт щодо визнання УБД добровольців, які не уклали контракт

Опубликовано 9 Сен 2022 в Новости | Нет комментариев

Статус учасника бойових дій може бути наданий цивільним особам, які не вступили до утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак добровільно брали безпосередню участь в здійсненні заходів із забезпечення оборони нашої країни, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з повномасштабною військовою агресією рф.

Відповідний законопроєкт Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу. Також народні депутати скоротили строк підготовки документа до другого читання (реєстр.№ 7322).

Внесенням змін до чинного законодавства пропонується визнати учасниками бойових дій осіб, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.

Документ також визначає коло осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.

Зазначається, що до Мінветеранів надходять відповідні звернення, зокрема й від членів родин полеглих Захисників та Захисниць, тому якнайшвидше прийняття законопроєкту надасть Мінветеранів можливість врегулювати наявні прецеденти.

“Парламент прийняв за основу надважливий законопроект, який надає право на статус УБД нашим Захисникам і Захисницям, які від початку повномасштабного наступу рф добровольно стали на захист України, однак не встигли офіційно оформитися до лав силових структур. Вже понад шість місяців вся країна, мільйони громадян мужньо чинять спротив повномасштабній російській збройній агресії. Тому ухвалення цього законопроекту сприятиме забезпеченню прав та інтересів Захисників та Захисниць, а також членів їхніх сімей. Разом переможемо!”, – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Відповідно до законопроєкту, рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймається Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів.

Також документ передбачає, що підставою для надання статусу УБД можуть бути як довідка командирів відповідних силових структур, витяг із наказу Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ, так і свідчення не менше ніж трьох свідків-військовослужбовців про період безпосередньої участі особи в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України.

Джерело: https://yur-gazeta.com